Juvelierizstrādājumu remonts – kur salabot ķēdīti vai mainīt gredzena izmēru?

unsplash.com

No vecmāmiņas mantotais zelts un sudrabs var šķist mūžīgi, tāpat kā dārgakmeņi mātes saderināšanās gredzenā. Tomēr gadās situācijas, kad arī kvalitatīvām rotām nepieciešama meistara roka, lai tās salabotu. Gredzenam var izrādīties nepiemērots izmērs jaunajai īpašniecei, savukārt smalkas ķēdītes var arī pamatīgi aizķerties un saplīst. Kulonam, kas ceļojis pa pasauli, var būt tik pamatīga vēsture, ka dārgakmens tajā būtu nostiprināms ciešāk.

Kā notiek juvelierizstrādājumu remonts?

Ja baidies, ka tavs tiešām vērtīgais rotājums remonta laikā var tikt sabojāts, tad bažām nav pamata, jo profesionālā juvelieru darbnīcā tiek izmantotas tehnoloģijas un materiāli, kas nebojā rotu. Juveliermeistara uzdevums ir iedvest jaunu dzīvību salauztā dārglietā, un šim nolūkam mūsdienās tiek izmantotas inovatīvas metodes. Dārglietu tīrīšanai tiek izmantota ultraskaņa, savukārt lodēšanai tiek izmantota kontakta lodēšanas metode, kas ļauj juvelierizstrādājumus lodēt bez metāla uzsildes. Tas ir īpaši svarīgi tām rotaslietām, kurās ir iestrādāti visu veidu dārgakmeņi vai pērles, jo tie ir īpaši jutīgi pret visu veidu temperatūras svārstībām. Kontakta lodēšana ļauj samazināt un izstiept gredzenus, auskarus, kā arī citas rotaslietas, neizņemot no tiem dārgakmeņus, tā vienkāršojot juveliera darbu un samazinot remonta izmaksas.

Kādus juvelierizstrādājumus iespējams salabot?

Biežākie darbi, ko klienti lūdz juvelieriem, ir:

  • Zelta un sudraba ķēdītes lodēšana
  • Ķēdes savienojuma maiņa un labošana
  • Ķēdītes slēdzenes nomaiņa un remonts
  • Zelta un sudraba gredzena izmēra palielināšana vai samazināšana (gredzeniem ar un bez dārgakmeņiem)
  • Zelta un sudraba gredzenu formas iztaisnošana
  • Dārgakmeņu iestiprināšana
  • Juvelierizstrādājumu tīrīšana ar ultraskaņu
  • Juvelierizstrādājumu pulēšana
  • Juvelierizstrādājumu svēršana un proves noteikšana

Juvelierizstrādājumu darbnīcā “Ora Legendo” tiek veikti visi šie darbi. Katras rotaslietas stāsts ir unikāls un neatkārtojams, tādēļ arī juvelieris izraudzīsies individuālu pieeju un risinājumu katrai rotai. Tieši tādēļ šiem meistariem var uzticēt arī ļoti sarežģītas pakāpes darbus – dārgakmeņu iestiprināšanu, juvelierizstrādājumu restaurāciju un vēl daudz ko citu.

Cik izmaksā rotaslietu remonts?

Ar “Ora Legendo” juvelierizstrādājumu remontdarbu cenām var iepazīties šeit:   https://www.oralegendo.lv/lat/Juvelierizstradajumu-remonts/

Cik ilgi notiek rotaslietas labošana?

Dažreiz rotu vajag steidzami – jau šovakar pat. Gadījumos, kad klients ir atbraucis no tālienes un drīzumā dodas atkal prom, kā arī citiem cilvēkiem, kuri ciena savu laiku, tiek piedāvāts  pakalpojums – ātrais juvelierizstrādājumu remonts Rīgā. Ja konkrētais darbs būs īstenojams šādā veidā,  juvelierizstrādājums tiks salabots klienta klātbūtnē, pavisam neilgā laikā brīdī. Šis pakalpojums gan izmaksās par 25% dārgāk nekā norādītajā cenu lapā, bet daudzos gadījumos šādā veidā ietaupītais laiks kompensēs iztērētos līdzekļus.


Juvelieru darbnīcā “Ora Legendo” veic ne vien remontu, bet arī rotaslietu un citu juvelierizstrādājumu izgatavošanu pēc pasūtījuma, sadarbojoties ar  vistalantīgākajiem skulptoriem un 3D modelēšanas speciālistiem.