Kā apturēt pārmērīgu svīšanu – risinājumi delikātajai problēmai

karstums un svīšana. Foto:pexels.com

Nodevīgie sviedru pleķi padusēs nav pārāk glīti un ir pat ļoti traucējoši. Turklāt tie var sabojāt daudzus iemīļotus apģērbus, jo sviedri atstāj pēdas, ko pēc pāris reizēm jau vairs nav iespējams pilnībā izmazgāt.

Lai izvairītos no sviedru radītām problēmām, jārīkojas stratēģiski pareizi:

1. Jāiegādājas pietiekami efektīvs dezodorants;

Visprātīgāk ir doties uz aptieku un konsultēties ar farmaceitu vai izrunāt šo jautājumu ar ģimenes ārstu, nevis dezodoranta izvēlē paļauties uz reklāmu televīzijā vai tuvākā pārtikas veikala sadzīves preču nodaļu.

2. Dezodorants jālieto pareizi;

Uzklāj dezodorantu uz nakti, pirms gulētiešanas. Tā kā tad temperatūras ir zemākas un naktī mēs tik ļoti nesvīstam ( ja nu vienīgi neguļam zem pārāk biezas segas), dezodorants labāk spēs iedarboties. Uzklāj dezodorantu uz sausas, tīras ādas. Lai izvairītos no ādas kairinājuma, pēc padušu liekā apmatojuma epilācijas pagaidi dažas stundas, pirms lieto dezodorantu.

3. Pārdomāti jāizvēlas apģērbs;

Izvairies no gaišām, vienkrāsainām drēbēm, piemēram zilā vai pelēkā krāsā. Vismazāk riskantie būs raibi vai tumšu toņu apģērbi. Jācenšas izvēlēties apģērbi no dabīgiem audumiem ( kokvilnas, lina) nevis sintētiskajiem, kas neļauj ādai elpot.

4.  Jāseko līdzi uzturam – jāizvairās no svīšanu izraisošiem ēdieniem;

Pirmkārt, uzņem šķidrumu pietiekamā daudzumā – vislabāk tīru ūdeni, lai izskalotu organismu un sviedri nepatīkami nesmaržotu. Otrkārt, asi ēdieni izraisa pastiprinātu svīšanu, tā kā izvairies tos iekļaut ikdienas ēdienkartē. Treškārt, izvairies no ceptiem un taukainiem produktiem. Ceturtkārt, ēd augļus un dārzeņus. Piektkārt, papildus uzņem B vitamīnu. Sestkārt, neaizraujies ar enerģijas dzērieniem un dzērieniem, kas satur kofeīnu. Ikdienas uzturā iekļaujamie produkti ir: gurķi, selerija, arbūzs, spināti, salātlapas, greipfrūti, saldie pipari un olīveļļa.

5. Regulāri jāsporto;

Tas samazinās stresa hormona kortizola izdalīšanos un palīdzēs būt mierīgākiem un priecīgākiem.

6. Jāmēģina tik ļoti nepārdzīvot par svīšanu;

Uztraucoties par svīšanu mēs psiholoģiski tikai vēl vairāk pastiprinām sviedru dziedzeru darbību.