Kā ar remontu un bez atjaunot interjeru?

Sienu krāsošana, foto - Pixabay

Šis visnotaļ ir neparasts laiks visiem, nākas ilgstoši pavadīt savu lielāko dienas daļu savās mājās, un te nu sākam pamanīt lietas, kurām līdz šim nav īpaši veltīta uzmanība – sāk krist uz nerviem sienu krāsa, beidzot saprotam, ka laiks nomanīt elektrības kontaktus vai atskāršam, ka skapis vai dīvāns savu laiku ir nokalpojis. Pārmaiņas interjerā var uzlabot atmosfēru un likt justies patīkamāk mājās, arī ilgstoši pavadot laiku vienās telpās. Turklāt to var panākt gan ar remontu, gan bez!

Kādus remontdarbus vari paveikt pats?

Pat ja neesi profesionālis un uzskati, ka attiecībā pret remonta veikšanu Tavas rokas neaug no īstās vietas, ir vieglie remontdarbi, kurus var paveikt katrs:

Ja Tavas sienas klāj krāsojamās tapetes, tad pavisam viegli apnikušo tapešu toni var pārkrāsot citā. Tas atsvaidzina visu interjeru kopumā un ienes telpās jaunu, svaigu dvesmu. Tapetēm var pielīmēt arī atlobījušos stūrīšus.

Arī tāda lietas, kā liekos caurumus no skrūvēm, kas palikuši pēc gleznu, kanvu vai fotorāmīšu turēšanas pie sienas, vai buktes vari mierīgā prātā aizšpaktelēt un piekrāsot pats.

Gar izlietnēm un citur, kur nepieciešams, var nomainīt silikonu, ja vecais ir nokalpojis un kaut kur gar to sāk iet garām ūdens. Atceries, ka silikons pēc tā uzklāšanas ir viegli izlīdzināms ar mitru sūklīti vai pat pirkstu, galvenais, uzvelc gumijas cimdus, citādi to atmazgāt var nākties ilgi! Ja neizlīdzināsi silikonu uzreiz, tad tam izžūstot paliks nepievilcīgas malas. Kad tas ir izžuvis, prātīgi visu lieko un nevajadzīgo var nogriezt ar tapešu nazi.

Ja esi pietiekami drošs par savām prasmēm un ievēro drošību, vari nomainīt arī elektrības kontaktus, kas ir izļurkājušies no vietas. Galvenais – skrūvi skrūvē tai paredzētajā vietā un nebāz skrūvgriezi tur, kur nevajag, pretējā gadījumā var nākties sev rīkot bēres. Prātīgākā izvēle tomēr ir piesaistīt profesionālu elektriķi šiem darbiņiem.

Ja esi tiešām prasmīgs remontos, tad pavisam noteikti var atjaunot grīdu, to nolakojot, noeļļojot vai nokrāsojot, kā arī pārflīzēt vannas istabu vai virtuvi. Ja virtuvē flīzes netīk, tad zini – dekoratīvie sienas paneļi ir tieši tas, kas iederas katrā virtuvē, turklāt dizainu var izgatavot pēc Tavas patikas!

Kā atjaunot interjeru bez remonta?

Ja nevēlies veikt remontu, bet tomēr telpās vēlies pārmaiņas, tad labs veids, kā to izdarīt ir pārkārtojot istabās mēbeles vai pat nomainot kādu nolietoto pret jaunu, kas veicinās komfortu.

Interjeru var papildināt arī ar dekoratīviem elementiem, piemēram gleznām vai kanvām. Ja neesi gleznu cienītājs, tad atceres, ka pie sienas vienmēr lieliski iederas ģimenes foto!

Jauns spogulis arī var kalpot gan kā lielisks interjera papildinājums, gan, protams, praktiski.

Dažādi gaismas elementi, gluži kā spogulis veic ne tikai praktisko apgaismojuma funkciju, bet arī var izcelt kādu citu interjera priekšmetu vai pat kalpot kā galvenais dekoratīvais elements telpā.

Vēl praktiskāk izmantojams paklāji – tie ir gan pieejami dažādos toņos, zīmējumos, formās un no dažādiem materiāliem, gan vienlaicīgi kalpo kā kāju sildošs elements. Ar paklāja palīdzību var efektīvi noslēpt arī kādu uz grīdas esošu defektu.

Atceries – visu var iegādāties interneta vekalos un nav jālauza galva!

Lasi arī:

Kādus remontdarbus droši veikt pašam, bet kādus labāk uzticēt profesionāļiem?

Kādas mēbeles nepieciešamas minimālam komfortam

12 fantastiskas idejas kā neparasti izmantot gleznu rāmjus

5 idejas skaistai foto sienai mājās

Lampas un gaismekļi patiešām oriģinālam mājokļa interjeram

5 stikla izstrādājumi, ar kuriem izcelt interjeru