Kā atbrīvoties no ogu traipiem uz rokām un apģērba?

Rokas pēc ogu lasīšanas. Image by butenko94 from Pixabay

Ogu laiks rit pilnā sparā un čaklākie ogotāji var lepoties ne tikai ar gardām ievārījuma burciņām, kas pilda pagraba plauktus un saldētavas, bet dažkārt arī pretendē uz titula “melnākā melleņu mute” iegūšanu. Jā, diemžēl daudzas ogas spēcīgi iekrāso ādu, tostarp pirkstus un nagus. Lieki teikt, ka atgūt koptu roku izskatu ir samērā grūti. Lai tev nevajadzētu rokas berzt, līdz no tām sāk atdalīties āda, esam sagatavojuši dažus padomus, kas palīdzēs tikt galā ar ogu atstātajiem traipiem.

Kā nomazgāt rokas pēc ogu lasīšanas?

Pagatavo pastu no kukurūzas miltiem un citrona sulas. Iemasē pastu rokās un ļauj tai minūti – divas ievilkties, pēc tam noskalo.

Nomazgā rokas ar etiķi vai citrona sulu. Ja traips spītīgi neiet nost, paberzē rokas ar sāls un citrona sulas maisījumu.

Lielisks brīnumlīdzeklis ir jāņogas! Jā – tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā tikt galā ar melleņu vai kazeņu traipiem uz ādas. Vienkārši paņem sauju svaigu jāņogu un kārtīgi saberzē rokas ar tām. Traipi pazudīs acumirklī.

Kā iztīrīt ogu atstātos traipus no apģērba?

Jāatceras, ka ogu atstātie traipi ir organiski – līdzīgi kā asinis, piens, sula u.c. Organiskie traipi labāk reaģē uz dabīgiem produktiem un saules gaismu. Lūk, daži ieteikumi, ar ko dalās cilvēki tīmeklī:

Verdošs ūdens – daudzi šo iesaka kā labu svaigu ogu traipu noņemšanas metodi. Uzvāri tējkannu un, kamēr ūdens joprojām ir karsts, lej to tieši uz ogu traipa. Šeit, protams, jāraugās, lai audums nav pārlieku sintētisks.

Saules gaisma – ja ogu traipu esi mazgājis, berzis, tomēr tas mazliet joprojām šķiet redzams, atstāj apģērbu žāvēties spožā saulē – saules gaisma palīdzēs traipu mazināt.

Glicerīns – pagatavo šķīdumu no 1 daļas glicerīna un 1 daļas remdena ūdens. Ieliec sakrāsotās frēbes šai šķīdumā un atstāj uz stundu mērcēties. Pēc tam turpini mazgāšanu kā parasti. Vari to kombinēt arī ar citām metodēm.

Komerciāli produkti ogu traipu tīrīšanai -veikalos ir pieejami pulveri ar balinātāju, kas satur fermentus un ir ieteicami ogu traipu noņemšanai no mazgājamiem audumiem. Tajos vispirms audumu mērcē un pēc tam mazgā.

Ķīmiskā tīrītava – ja tomēr iemīļotais apģērbs netop tīrs vai arī baidies to sabojāt – atceries, ka vienmēr vari paļauties uz apģērba ķīmiskajām tīrītavām, kur profesionāļi spēs atrast pareizo risinājumu tava iemīļotā apģērba iztīrīšanai.

Varbūt tev ir vēl kāds paņēmiens zināms, kas palīdz iztīrīt ogu atstātos traipus? Padalies ar to!


Izlasi arī: