Kā ātrāk izžāvēt slapjus apavus, tos nesabojājot?

Slapji apavi, Photo by Zach Reiner on Unsplash

Lietus, peļķes un slapji apavi – tās ir nākamās rudens asociācijas aiz rudens lapām. Nav noslēpums, ka vēsā laikā, kad apavi samirkst, tos ir grūti izžāvēt. Tie izstaipās, sasmok, Sliktākais, ka ne vienmēr līdz nākamajai vilkšanas reizei tie paspēj izžūt. Ja diena jāsāk ar mitriem apaviem, ar laiku varam iedzīvoties tulznās, sēnītēs un citās problēmās. Ja vien tev nav iegādāti vairāki sezonas apavu pāri, kurus katru dienu vari mainīt, tad Tev noteikti noderēs daži slepeni triki, kas palīdzēs apavus ātrāk izžāvēt, vienlaikus nesabojājot tos ar pārmērīgu karsēšanu.

Apavu žāvēšana ar fēnu vai veļas žāvētājā

Pirmais, kas ienāk prātā, nereti ir drēbju žāvētājs vai matu fēns. Taču, ja sekojam ražotāju norādēm, tad patiesībā apavus karsēt nedrīkst, jo tas var sabojāt apavu konstrukciju, mīkstināt līmi un dažkārt apavi karstumā var pat sarauties. Tātad karsēšana vai žāvēšana veļas žāvētājā noteikti nebūtu tā lieta, ar ko vajadzētu nodarboties katru dienu. Ja tomēr izņēmuma kārtā esi nolēmis apavus žāvēt, karsējot, tad dari to ar pašu mazāko karstumu.

Ja liec žāvētājā, līdzīgi kā veļasmašīnā mazgājot, sasien kurpju auklas kopā un nemazgā apavus vienus pašus, lai tie mazāk daudzās un ir pakļauti deformācijai. Pieliec vismaz pāris dvieļus klāt.

Avīzes kurpju žāvēšanā – labāka izvēle par karsēšanu

Avīžu metode veca kā zeme, bet efektīva vēl joprojām. Vienkārši katru dienu, kad atnāc mājās un novelc apavus, saburzi kārtīgu avīzes piku un iebāz kurpēs. Laikrakstiem piemīt labas absorbēšanas spējas, kas uzsūc mitrumu un smakas.

  • Sakrāj  vecās avīzes un laikrakstus un izmanto tās lietderīgi, piemēram, žāvējot apavus.
  • Izver kurpju auklas un atver kurpi vaļā
  • Avīžu bumbas kurpēs maini ik pēc dažām stundām
  • Novieto apavus sausā vietā, sausā telpā
  • Novieto apavus radiatora vai ventilatora tuvumā, bet nevis tieši virsū/klāt

Jā, tas vienalga nebūs ātrs process, bet  vari pats pārliecināties - ar šo pieeju kurpes izžūs ātrāk nekā tad, ja tās atstātu žāvēties vienkārši uz grīdas gaitenī. Turklāt tās saglabās formu un nesarausies vai neatlīmēsies.  

Lai ātrāk nožāvētu apavu ārpusi – ietin tos avīzēs un apliec apkārt gumiju. Papildus tam vari novietot pie ventilatora vai radiatora.

Nekad neturi apavus ārā aukstumā

Slapjus apavus nekādā gadījumā neturi aukstumā, patiesībā tas pats attiecas arī uz sausiem apaviem. Neatstāj tos neapsildītās vietās, piemēram, automašīnā vai aukstā, neapkurinātā vējtverī. Tā vietā vislabāk apavus glabāt istabas temperatūrā, kur cirkulē gaiss (ne kastēs vai maisiņos).

Ja apavi tomēr ir sabojājušies vai bojāti, aplūko tos uzmanīgi, iespējams, ka labs apavu meistars tos vēl var saremontēt.

Izlasi arī: