Kā būt labam draugam?

Photo by Greg Raines on Unsplash

Sajūta, ka tev ir vismaz viens īsts un patiess draugs, nenoliedzami ir sirdi sildoša. Bet – vai tu pats spēj būt uzticams un atbalstošs? Vai vari sevi saukt par labu draugu? Jo laiks un enerģija ir jāiegulda ne tikai attiecībās, karjerā un izglītībā - arī draudzība ir jākopj!

Kā izturas labs draugs?

1. Uzdrošinies būt atklāts un neslēp savas vājās vietas, pieļautās kļūdas un piedzīvotās neveiksmes. Tev nav nemitīgi jāsūdzas par dzīvi, izmantojot otru kā bezmaksas psihoterapeitu, bet nevajag uzlikt mūžīgā veiksminieka masku. Jo dzīvāks un patiesāks esi, jo lielāks prieks citiem tevi iepazīt.

2. Esi patiesi ieinteresēts otra dzīvē – uzklausi, atceries otram svarīgas lietas, ja jautā – palīdzi ar padomu. Bet  galvenais - nenosodi un nekritizē!

3. Iedrošini un  atbalsti! Ja draugs zaudē dūšu un krīt izmisumā – tev ir jābūt kā stiprajam plecam, kas palīdzēs stāties pretī problēmām.

4. Palīdzi mainīt skatu punktu un perspektīvu, ja draugs ir, tēlaini izsakoties, apmaldījies un atdūries pret sienu.

5. Stiprini otra pašapziņu! Tu taču esi izvēlējies šo cilvēku par savu draugu, jo tev viņš patīk – tad nekautrējies viņam regulāri atgādināt par visām tām labajām īpašībām, kas viņam piemīt!