Kā iegādāties īsto motorzāģi?

pixabay.com

Rudens ir laiks, kad kārtīgam saimniekam bez kārtīga motorzāģa iztikt būs grūti. Pirms ziemas ir jāapkopj dārzā augošie koki, nereti rudeņos nākas likvidēt vētru sekas un galu galā - arī malkas gādāšanai nebūt nav par vēlu.

Ko ņemt vērā pirms motorzāģa iegādes?

Pirms motorzāģa iegādes der rūpīgi apdomāt, kādiem darbiem zāģis tiks izmantots. Neatbilstoša zāģa iegāde apgrūtinās plānoto darbu veikšanu un visdrīzāk tas garāžā krās putekļus, nevis būs palīgs saimniecībā.

Kā iedalās motorzāģi?

SIA ‘’ Dārza tehnika’’ speciālisti atklāj, ka motorzāģi tiek iedalīti pēc vairākiem parametriem. Ir pieejami motorzāģi lielu koku gāzšanai, motorzāģi atzarošanai, dažādi specializētie motorzāģi, kā arī universiālie motorzāgi. Tāpat motorzāģi atšķiras pēc to uzlādes veida. Pastāv iespējas iegādāties motorzāģus ar benzīna vai akumulatora uzlādi, kā arī elektriskos motorzāģus. Elektriskie motorzāģi un zāģi, kuri lādējami ar akumulatoru, būs piemēroti mazāku darbu veikšanu, ar benzīnu darbināmie motorzāģi būs ērtāki profesionāliem meža darbiem.

Cik jaudīgu motorzāģi pirkt?

Motorzāģa izvēlē nozīmīgi kritēriji ir jauda un izmērs un svars.

Ja jūs plānojat izmantot zāģi darbam, kam nepieciešams smalkums, piemēram, kokgriezumiem, mēģiniet atrast vieglu modeli. Pat nelielas svara izmaiņas ietekmē to, cik nogušas būs jūsu rokas jau pēc 30 minūtēm. Dažiem motorzāģiem var būt arī ļoti apjomīgi korpusi, kas noteiktos griešanas leņķos var kļūt kaitinoši. Meklējiet zāģi ar ergonomiskāku dizainu, lai atvieglotu jūsu dzīvi mazākiem darbiem.

Lielas slodzes darbiem mežā, malkas sagādē vai apaļkoku zāģēšanā nepieciešams smagāks motorzāģis, kas nozīmē cietākas un izturīgākas detaļas.

Jauda – kritērijs kas tiešā veidā ietekmēs jūsu motorzāģa griešanas spēku. Jauda raksturo ātrumu ar kādu ķēde griezīsies un cik lielu pretestību izturēs. Motora jauda ir jāpielāgo plānotajam darbam.   Jo nopietnākus darbus ar motorzāģi plānots paveikt, jo jaudīgāks zāģis būs nepieciešams.

 Kur iegādāties motorzāģi?

SIA ‘’Dārza Tehnika’’ piedāvā dažādu iegādāties dažādu veidu un cenu kategoriju motorzāģus. Zāģus iespējams iegādāties gan uzņēmuma interneta veikalā, gan arī veikalā Viskaļu ielā 25, Rīgā.