Kā iemācīties iegādāties pārtiku reizi nedēļā?

Pixabay.com/

Pieredzējušas mājsaimnieces slavēt slavē metodi, kad pārtikas pirkumi tiek veikti reizi nedēļā. Ne tik pieredzējušas saimnieces, savukārt, netiek skaidrībā, kā šis iepirkšanās veids ieviešams praksē. Šobrīd pārtikas iegāde reizi nedēļā vai retāk ir īpaši ieteicama, lai pasargātu sevi un savu ģimeni no iespējamās inficēšanās ar Covid 19.

Retai veikalu apmeklēšanai plusu netrūkst

Kāpēc vēlams veikalus apmeklēt pēc iespējas retāk? Pirmkārt, jau tāpēc, ka šobrīd tā gluži vienkārši ir drošāk. Otrkārt, šādā veidā iespējams ietaupīt kaudzi naudas un laika. Treškārt, iepērkoties reizi nedēļa iespējams izvairīties no ne tik vajadzīgu produktu pirkšanas. Un tas, savukārt, garantē, ka pārtika retāk tiks izmesta atkritumos. Retāk ejot uz veikalu, retāk tiks nopirkti neveselīgi našķi. Tātad arī ģimenes uztura paradumi kļūs veselīgāki.

Kā ieviest iepirkšanos reizi nedēļā?

Sākumā tas prasīs milzu disciplīnu! Un vēl būs vajadzīgs saraksts. Bez detalizēta iepirkumu saraksta, iepirkšanās reizi nedēļā būs ļoti sarežģīta. Saraksts jāveido balstoties uz nākamās nedēļas ēdienkarti. Tātad, kādā mierīgā rītā nepieciešams apsēsties pie papīra lapas un sarakstīt ēdienkarti visai nākamajai nedēļai. Plānojot ēdienus var konsultēties ar ģimenes locekļiem par viņu vēlmēm. Tāpat arī būtu vēlams ņemt vērā to, cik kurā dienā iespējams veltīt laiku ēdiena gatavošanai. Protams, tādas lietas kā sezonalitāte, pārtikas produktu pieejamība un veselīga uztura pamatprincipi arī ir ļoti būtiski plānojot ēdienkarti. Kad ēdienkarte gatava ,rūpīgi jāveic virtuves revīzija. Jāizpēta kādi produkti mājās jau ir un kādi vēl jānopērk ,lai pagatavotu iecerētos ēdienus. Papildus sarakstā jāiekļauj arī nepieciešamās saimniecības preces un kāds našķis, pretējā gadījumā būs sarežģīti izvairīties no atkārtotas veikala apmeklēšanas. Un viss! Saraksts gatavs! Pēc tādas pašas shēmas produktu sarakstu var plānot arī tos pasūtot ar piegādi mājās.

Protams, iesākumā pieturēties pie plāna būs grūti, bet ar laiku iepirkšanās reizi nedēļā kļūs par patīkamu laiku un naudu ietaupošu pasākumu! Arī tad, kad ārkārtas situācija jau būs garām.