Kā iztīrīt dīķi no ūdenszālēm?

Dīķis, foto no Pixabay

Zāles un nezāles aug ne tikai dārzā bet arī piemājas dīķī. Lai iekoptais dekoratīvais vai pirts dīķis nepārvērstos par purvu, arī tas ir jāravē no zālem un nezālēm. Smelies idejas, kā no tām atbrīvoties!

Nolaid dīķi un izravē!

Nolaid ūdens līmenī dīķī tā, lai vari tam mierīgi brist cauri, bet zivis netiktu skartas, velc kājās garos gumijas zābakus un zivīm netraucēti ravē dīķi no visām zālēm un nezālēm, no kurām vēlies atbrīvoties.

Pļauj un trimmerē!

Pļaušana īpaši aktuāla ir niedru un skalbju apkarošanā, jo tām ir ļoti spēcīga sakņu sistēma, kas apgrūtina niedru apkarošanu. To jādara regulāri, arī ziemā, turklāt darbarīks nav noteicošs – tā var būt gan senā izkapts, mūsdienīgs trimmeris vai krūmgriezis. Bet jārēķinās, ka niedres un skalbes ataugs pēc laika tik un tā, vienīgi retāk.

Ielaid baltos amūrus vai platpieri!

Baltais amūrs un platpieris ir fantastiski rijīgas zivis, kurai ļoti garšo visi ūdens augi. Ja vēlies iztīrīt savu dīķi, tad amūrs noteikti par to parūpēsies ar gardu muti! Pirms to darīt, jāpainteresējas pie speciālistiem, cik daudz amūrus var laist un konkrēto dīķa platību, jo tie ir ļoti ēdelīgi un nepažēlos arī Tavas ūdensrozes, ja tās audzē dekoratīviem nolūkiem.

Uzzini arī:

Kā uzturēt tīru bruģi no nezālēm.

Kā pagatavot kalmes ievārījumos un sīrpuā.