Kā izvēlēties biroja mēbeles?

Pienāk brīdis, kad pārmaiņas tiek veiktas ne tikai mājoklī, bet arī darba vietā - biroja vai ofisa telpās, un labi, ka tā. Biroja telpu labiekārtošana un kosmētiskais remonts nāks par labu visiem, patīkamā sajūta atrasties modernās telpās, radīs lielāku prieku darbiniekiem nākt uz darbu, kā arī veicinās viņu produktivitāti.

Lai saprastu, kādi ir īstie soļi, lai nonāktu pie ideālā biroja, un kādu biroja aprīkojumu izvēlēties, jautājām ekspertiem no “AJ Produkti” dalīties ieteikumos un sniegt atbildes uz populārākajiem jautājumiem.

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties biroja mēbeles?

Biroja galdiem jābūt saskanīgiem ar biroja krēsliem, lai radītu saskaņu telpā. Pārāk liela dažādība nekad nenāk par labu darba vidē. Ja neesi pārliecināts par savām vai kolēģu spējām savstarpēji saskaņot mēbeles, iespējams, labākais risinājums būs pasūtīt gatavus biroja komplektus.

Svarīgi atcerēties par mēbeļu lietojumu – sapulču telpā būs nepieciešami parastāki krēsli, nekā krēsli, kuros cilvēki sēž visas dienas garumā, pildot uzdevumus pie datora.

Izvēloties biroja mēbeles, jāatceras arī par ergonomiku, tāpēc labākā izvēle būs krēsli ar regulējamu augstumu un atzveltni. Tas attiecās arī uz galdiem – mūsdienās pieejami dažādu modeļu galdi, kuru augstums ir regulējams.

Tālākā biroja iekārtošana atkarīga no darba specifikas – ja ikdienā darbojaties ar dokumentiem, jāiegādājas vismaz viens dokumentu šķirošanas plaukts vai skapis ar plauktiem, kuros glabāt dokumentus. Ja kādā no darba telpām nepieciešams absolūts klusums, tad noteikti jāiegādājas akustiskie paneļi, kas absorbēs skaņas telpā.

Mēbeles atvērtā tipa birojā

Ja paredzēts, ka lielā telpā atradīsies vairāku, dažādu nodaļu pārstāvji, , izmantojot biroja skapjus vai arhīva plauktus  ir iespējams radīt “robežas” telpā, lai atdalītu, piemēram, grāmatvežus, no grafiskajiem dizaineriem un mārketinga speciālistiem.

Lai lielajā telpā katram būtu tomēr savs privāts stūrītis, lieti noderēs atvilktņu bloki, kurus vienkārši iespējams pārvietot pa telpu, ja nepieciešams – tādā veidā, ja darbinieks kādu dienu izdomās sēdēt pie cita galda, viņš varēs pārvietot sev svarīgos dokumentus pie savas darbavietas.

Atceries, ja telpa ir tik plaša, ka visiem galdiem netiek pietiekams dabīgais apgaismojums, darba vietas jānodrošina ar mākslīgajiem gaismekļiem – grīdas lampām, griestu lampām vai galda lampām.

Lai nomainītu mēbeles, nav nepieciešams kosmētiskais remonts!

Izvēle veikt kosmētisko remontu ir atkarīga no telpu esošā stāvokļa. Ja ofisa telpās nekas nav darīts kopš 2000. gadu sākuma, tad, iespējams, labāk būs ieguldīt arī grīdu pulēšanā, griestu spodrināšanā un tapešu vai sienas krāsu nomaiņā. Ja pēdējo reizi birojā kosmētiskais remonts ir veikts pēdējo 5 gadu laikā, tad, domājams, tas nebūs nepieciešams - šajā gadījumā galvenais fokuss jāliek tieši uz biroja preču un biroja mēbeļu iegādi, saskaņošanu un izvietošanu telpā.

Esi gatavs mainīt darba vidi, iepriecināt darbiniekus un sevi un atsvaidzināt ikdienu? Iegādājies biroja mēbeles pie “AJ Produkti”! Ieskaties – www.ajprodukti.lv!