Kā izvēlēties zāles pļāvēju? Kas jāņem vērā?

Ekrānuzņēmums - zāles pļāvējs

Nekas nenogalina darba prieku tik ātri kā nepareizais pļāvējs. Par laimi, pareizas dārza tehnikas izvēle un lietošana var padarīt jūsu mauriņa pļaušanu par īstu atpūtu! Ja esi izlēmis iegādāties zāles pļāvēju, bet neesi pārliecināts, kādu tieši pirkt – neuztraucies! Te ir daži padomi, kas palīdzēs izvēlēties pareizo palīgu dārza darbos. Laimīgu pļaušanu!

Pirkuma izvēli noteiks divi faktori - budžets un ērtības. Jo lielāks un sarežģītāks ir pagalms un pļaujamā platība, jo vairāk jādomā par pļāvēja funkciju izvēli.

Novērtējiet savu mauriņu vai pļaujamo teritoriju

Zāles pļaujamā platība var būt viens no galvenajiem faktoriem, kas palīdzēs izdarīt izvēli starp pašgājēju vai stumjamo zāles pļāvēju. Zāles pļāvējs, kas pats pārvietojas, ievērojami atvieglos pļaušanas darbu – būs nepieciešama mazāka fiziskā slodze, nebūs jāstumj vai jāvelk un pļaušana līdzināsies pastaigai parkā, tādēļ tas īpaši piemērots būs lielākai pļaušanas platībai, kā arī tad, kad ir zināms slīpums – stumšana pret nogāzi ar pašgājēja funkciju ir daudz vieglāka.

Tāpat svarīgi pievērst uzmanību tam, cik līdzens ir mauriņš. Ja vērojami ciņi, pauguri, kurmja rakumi – tad īpaši vajadzētu vērst uzmanību tam, lai zāles pļāvējam būtu regulējami dažādi pļaušanas augstumi.

Zāles pļaušana ar smalcinātāju vai savācējgrozu?

Mulčējošie zāles pļāvēji nodrošina zāles sasmalcināšanu un izmešanu uz sāniem vai aizmuguri, tādējādi nopļautā zāle top par mēslojumu augsnei, vienlaikus nav redzama un nepūst. Savukārt Jums nebūs jāsatraucas par pļautās zāles savākšanu un likvidēšanu, ietaupīsiet krietni daudz laika.

Savukārt, ja vēlaties, lai nekādi smalkumi nepaliktu tikko nopļautajā zālājā – izmantojiet zāles pļāvēju ar savācējgrozu. Noteikti pievērsiet uzmanību groza tilpumam – vai tas ir pietiekami liels, lai nebūtu jāizber ik pēc pāris soļiem.
Ir arī pļāvēji, kuros ir gan grozs, gan mulčēšana, tādējādi varat kombinēt dažādas pļaušanas metodes.

Kāda eļļa un degviela būs nepieiešama zāles pļāvējam?

Zāles pļāvējiem, kas darbojas ar benzīnu, būs nepieciešama arī eļļa. Eļļas ir dažādas – vienas darbojas labāk aukstā laikā, citas labi strādā mainīgās temperatūrā. Ir eļļas, kas piemērotas maziem motoriem un tādas, kas derēs pat komerciālai zāles pļaušanai vai mazgāšanai ar spiedienu. Tādēļ, iegādājoties pļāvēju, noteikti pakonsultējies ar pārdevēju par to – kāda eļļa būs piemērotākā tieši Tavam pļāvējam.

Tāpat, uzsākot darbu, noteikti nepiemirsti ieliet degvielu. Kā to pareizi izdarīt – skaties SILS dārza un meža tehnikas centra speciālistu sagatavotajā video pamācībā.