Kā netīri logi ietekmē biroju darbinieku pašsajūtu?

Photo by LYCS Architecture on Unsplash

Logu mazgāšana birojos un ofisos ir būtiska vairākas reizes gadā. Neskaitāmi psiholoģiski pētījumi ir pierādījuši tiešu saistību ar dienasgaismas ietekmi uz cilvēku veselību un darba produktivitāti. Tā kā diennakts gaišo laiku biroja darbiniekiem ierasts pavadīt ofisos, saules starus visbiežāk nākas novērot tikai pa logu. Tāpēc svarīgi, lai logus neklātu pilsētas putekļi, radot darbiniekiem diskomfortu.

Kā mūsdienīga biroja arhitektūra palīdz mums saglabāt dabisko dzīves ritmu?

Dzīvām būtnēm ir ļoti svarīgi izjust dabīgo laika ritmu, kas paredz, ka noteiktu stundu skaitu diennaktī būs gaišs un tā ir diena un noteiktu laiku būs tumsa jeb nakts.

Darba vietas bez logiem ietekmē tajās strādājošo cilvēku organismu, pasliktinot miega kvalitāti, kas, savukārt, atsaucas uz visu veselību kopumā. Bet, ja darbiniekam pasliktināsies veselība, biežāk tiks ņemtas slimības lapas, cietīs darba produktivitāte un arī uzņēmuma peļņa. Tāpēc, izvēloties telpas, noteikti jāņem vērā nepieciešamība pēc logiem.

Šo faktu apstiprina arī tendences mūsdienu arhitektūrā – laikā, kad cilvēki tik daudz laika pavada darbavietās, arvien populārākas kļūst augstceltnes ar stikla sienām un biroju ēkas ar daudz logiem, lai maksimāli pielāgotos tajās strādājošo cilvēku vajadzībai pēc saules un dienas gaismas. Pagrabos bez logiem ilgstoši uzturēties varēs tikai iekārtas, nevis dzīvas būtnes.

Logu tīrību novērtē, pirms ienāk birojā!

Ir gan pierādīts, ka, lai sekmētos kreatīvs darbs, kam nepieciešama liela smadzeņu piepūle, ir nepieciešams zināms haoss uz darba galda, kas tiek saukts arī par “radošo bardaku”, bet nekārtība nav tas pats kas netīrība. Un neviens darbinieks nevarēs labi justies, ja redzēs – biroja logi un grīdas nav mazgāti, paklāji nav izsūkti pie griestiem karājas zirnekļu tīkli.

Turklāt tīrība ir svarīga arī klientiem un apmeklētājiem, jo rada priekšstatu par procesu norisi uzņēmumā. Un, ja griestus un grīdas neviens nevarēs novērtēt, kamēr nebūs ienācis telpās, logi ir redzami arī nejaušiem garāmgājējiem, kam atmiņā noteikti iespiedīsies, ka uzņēmumam X vienmēr ir netīri logi.

Cik bieži ofisos jāmazgā logi?

Pareizi būtu teikt – kad vien tie ir netīri. Jo putekšņi un ceļa putekļi, biežie nokrišņi un gaisa piesārņojums tos apciemo biežāk kā reizi vai divas gadā.

Uzkopšanas serviss Polleo saviem klientiem piedāvā gan logu mazgāšanas pakalpojumu, gan žalūziju ķīmisko tīrīšanu, gan lamināta un parketa tīrīšanu un mazgāšanu, kā arī ādas mēbeļu ķīmisku tīrīšanu.

Servisa speciālisti apkalpo gan privātmājas, gan birojus visā Latvijā un pakalpojumu klāstā ietilpst ne tikai iekštelpu tīrīšana, bet arī teritorijas sakopšana un pat baseinu tīrīšana.