Kā pareizi izvēlēties apģērbu mazulim?

Bērnu apģērbs (Image by Luidmila Kot from Pixabay)

Pirmo reizi kļūstot par vecākiem īsta “ķīnas ābece” ir ne tikai mazuļa aprūpe, bet arī apģērbs. Rodas simtiem jautājumu par to, kādu izvēlēties? Kādam materiālam dot priekšroku? Kurš piegriezums ir ērtāks un kāda izmēra tērps jāiegādājas? Televīzijas sievietēm “STV Pirmā!” raidījums “Māmiņu Klubs” sagatavojis vērtīgu sižetu, kas būs labs padomdevējs jaunajiem vecākiem.

Izvēloties apģērbu mazulim, īpaša uzmanība jāpievērš auduma kvalitātei – sintētikas vietā ieteicams priekšroku dot kokvilnas vai cita dabīga materiāla drēbēm. “Svarīgi, lai apģērbs būtu ērts gan mazulim, gan māmiņai. Tāpat jāskatās, lai tas būtu ražots no dabiskiem materiāliem, jo bērniņa āda ir pavisam maiga. Apģērbam nevajadzētu būt apspīlētam -  tas var būt pat nedaudz lielāka izmēra. Mazulis nemāk pateikt, ka apģērbs spiež, tāpēc svarīgi, lai viņam būtu ērti kustināt rociņas un kājiņas ” saka “Rimi bērniem” eksperte un pediatre Sanita Mitenberga.

Savukārt “Māmiņu Kluba” superbēbītes vecāki norāda - apģērba izvēlē seko līdzi, lai tajā nebūtu iestrādātas birkas, kas varētu kairināt mazuļa ādu. Turklāt arī tās nogriežot, papildus pārliecinās, vai zīmes vietā nav palikusi kāda asāka mala.  Tāpat vecāki pievērš uzmanību, vai apģērbam nav iznākuši diegi un vai mugurpusē novietotās pogas mazulim neradīs nepatīkamas sajūtas.

Jebkura vecuma bērniem nepatīk, ja kaut kas tiek vilkts pāri galvai. Tāpēc eksperti aicina jaundzimušajam iegādāties sānos pogājamus krekliņus. Nozīmīga ir arī apģērba krāsas izvēle – īpaši vasarā ieteicams izvēlēties gaišas krāsas tērpus, jo tumšas krāsas apģērbs vēl papildus piesaista saules starus. Noteikti jāpievērš uzmanība arī drošībai: “Neizvēlieties apģērbu, kuros ir garas lentas vai iestrādātas pērlītes – tās mazulim var būt vēlme paraut vai ielikt mutē, tā radot aizrīšanās risku.” saka pediatre. Vairāk uzzini video: