Kā pareizi mazgāt veļu un drēbes, lai tās kalpotu ilgāk

Sarāvušās vai sakrāsojušās drēbes pēc vienas mazgāšanas reizes ir kļūda, kuru vismaz reizi dzīvē pieļāvis katrs. Apģērba mūžs būs ilgāks, ja pret to izturēsies saudzīgi un ar rūpēm. Lai tas izdotos, jāievēro daži nosacījumi.

1. Jāveic rūpīgāka šķirošana

Atsevišķi mazgā ne tikai tumšās un gaišās drēbes, bet sadali apģērbu arī pēc struktūras, piemēram, plānus krekliņus un blūzītes mazgā atsevišķi no “smagiem” audumiem kā džinss, vai arī īpaši netīras darba drēbes mazgā atsevišķi no tādām, kurām pietiks ar izskalošanu ātrajā režīmā.

2. Aizver rāvējslēdzējus, bet atpogā pogas

Kreklus un blūzes jāmazgā atpogātus, lai izvairītos no pogcaurumu izstapīšanās un pogu

3. Pievērs īpašu uzmanību džinsiem

Džinsi jāmazgā aukstā ūdenī ( 30 grādos) saudzīgā režīmā, izgriezti uz kreiso pusi un ar aizvērtiem rāvējslēdzējiem, kā arī jāžāvē zemā temperatūrā, lai izvairītos no krāsas izbalēšanas.

4. Nemazgā visu gultas veļu vienā reizē

Lielo segas pārvalku vai palagu ieteicams veļas mašīnā salikt kopā ar mazākiem apģērba gabaliem, lai izvairītos no tā, ka palagi savērpjas kopā.

5. Zeķes liec veļas mašīnā pirmās

Noklīdušas un pazudušas zeķes ir veļas mazgāšanas kuriozu žanra klasika. Lai no šādām problēmām izvairītos, zeķu pāri jāsaliek veļas mašīnā pirmie un tad pārējās drēbes jāliek virsū.

6. Uzmanīgi ar apakšveļu

Īpaši smalkus mežģīņu izstrādājumus ieteicams mazgāt ar rokām un vienmēr pārliecināties, ka krūšturu aizdares ir ciet. Atvērti krūštura āķīši var radīt kaitējumu citām drēbēm, piemēram, izrautus diegus. Ja nav iegādāti speciāli maisiņi apakšveļas mazgāšanai, risinājums ir krūšturus ielikt spilvendrānās un aizsiet tās ciet.

7. Izmanto kvalitatīvus un piemērotus mazgāšanas līdzekļus

Veikalā DGS Elektronika iespējams iegādāties veļas mazgāšanas līdzekļus un veļas pulverus no Vācijas, kuru sastāvā nav hlorīdu, fosfātu un kuri ir piemēroti arī veļas mazgāšanai ar rokām.