Kā parūpēties par ādu lidojuma laikā?

pexels.com

Bieži lidojot, varam novērot nepatīkamas izmaiņas savā izskatā. Sausais gaiss lidmašīnā arī ādu padara sausu un nogurušu. Lai efektīvi uzlabotu ādas stāvokli un līdz ar to arī pašsajūtu, jāievēro daži vienkārši ieteikumi:

1.  Iekšķīga mitrināšana;

Gaiss lidmašīnā ir saspiests un pārstrādāts, un mitruma līmenis tajā ir ārkārtīgi zems. Tas arī padara ādu sausu. Ja ādai jau ģenētiski ir tieksme uz sausumu un jutīgumu – ļoti svarīgi sākt dzert ūdeni jau pirms ierašanās lidostā un turpināt to lidojuma laikā.

2.  Paņem līdzi mitrās salvetes;

Ja lidojums ir garš un lidmašīnā nāksies pārlaist nakti – svarīgi ādu attīrīt no dienas laikā uzkrātajiem netīrumiem un uzklātās kosmētikas. Lidmašīnā baktērijas atrodas gan uz sēdekļu, gan galdiņu virsmām un āda kļūst uzņēmīgāka pret tām. Nevajadzētu gan izmantot spēcīgu losjonu, kas ādu papildus sausinās. Saudzīgi attīrošas mitrās salvetes palīdzēs izvairīties no neglaimojoša skata spogulī otrā rītā.

3.  Neaizmirsti mitrinošu krēmu;

Pēc attīrīšanas nepieciešamas sejas ādu mitrināt un pabarot arī no ārpuses. Šis nebūs īstais brīdis, kad eksperimentēt ar jaunu krēmu no lidostas “tax-free” veikaliem, tāpēc iepako rokas bagāžā speciāli ceļošanai paredzētajā trauciņā atļauto tilpumu no sava ierastā sejas krēma. Vislabāk, ja tā sastāvā ietilpst vitamīns E.

4. Neaizmirsti sauļošanās krēmu;

Diemžēl lidmašīnu stikli nepasargā no kaitīgā UV starojuma. Jo sevišķi, ja tava vieta ir tieši pie loga. Tāpēc uzklāj sauļošanās krēmu un nepaslinko to izdarīt atkārtoti, ja lidojums ir garš.

5. Ārēja mitrināšana;

Izsmidzināmie termālie ūdeņi vai rožūdens ir lielisks veids kā papildus ļaut ādai saņemt mitruma devu lidojuma laikā.

6.  Rokas nost;

Vidēji cilvēks sejai pieskaras, apmēram, 19 reizes stundas laikā un visticamāk, ka rokas ne tuvu netiek mazgātas tik bieži. Tādejādi palīdzam baktērijām no dažādām virsmām nokļūt arī uz sejas. Jācenšas maksimāli piedomāt pie tā, lai seju neaizskartu, kā arī nenāks par ļaunu iemest somā rokas dezinficējošu želeju vai salvetes.

7. Veselīgs uzturs;

Sāļas un treknas uzkodas, var būt vilinošas, tomēr tās ne tuvu nav labākā izvēle, ja ir vēlme saglabāt labu izskatu. Augļi un dārzeņi ne tikai remdēs izsalkumu, bet parūpēsies arī par to, lai āda saņemtu tikai vērtīgas uzturvielas.

8. Roku krēms un lūpu balzāms;

Arī lūpu un roku āda ir ļoti jutīga pret vides maiņu – nodrošinies ar nepieciešamajiem produktiem, lai nebūtu jācieš no saplaisājušām lūpām un sausām, sasprēgājušām rokām.

Vēl noderīgus padomus par ceļošanu meklē šeit