Kā rudens lapas var kaitēt tavai automašīnai

Auto rudens lapās, Photo by Nuno Campos from Pexels

Ikviens autovadītājs zina, ko nozīmē rudens lapkritis – lapas apķep ap auto, aizsprosto ventilācijas atveres, pasliktina saķeri ar ceļu un rada slīdamību, noslēpj bedres. Patiesībā tas nav viss – ir vēl arī citi riski - lūk, vesels saraksts! 

Zūd saķere ar ceļu

Mitras lapas mēdz būt slidenākas par apledojumu. Tādēļ rudenī esi uzmanīgs un īpaši piedomā pie distances ar priekšā braucošo automašīnu. Ja tev radīsies nepieciešamība strauji nobremzēt, jo uz ceļa izskrējis dzīvnieks vai bērns, lapas apstāšanos var padarīt teju neiespējamu.

Bedres kļūst neredzamas

Iebraukšana bedrē rudenī ir iespējamāka nekā jebkad – ne vien agrās krēslas stundas un lietavas samazina spēju ieraudzīt bedri laikus, bet arī lapas.  Tādēļ esi īpaši uzmanīgs, ja brauc pa lapām piebirušu ceļu! Mazināt iespēju sasist riepas vari, pārliecinoties, ka tām ir pareizs spiediens – riepa nedrīkst būt pārāk mīksta vai pārāk cieta. Pārāk mīkstas riepas vari ātri sasist, bet pārāk cietas kaitēs balstiekārtai. Vai ar sasistu riepu var turpināt braukt – par šo esam rakstījuši jau iepriekš.

Neredzamas ceļa līnijas

Lapas lieliski var nomaskēt arī ceļa apzīmējumus – piemēram, ceļa līnijas. Īpaši tas attiecas uz dzeltenajām līnijām stāvlaukumos vai ielu malās, kur aizliegts novietot automašīnu. Pirms noparkojies – izkāp, paspārdi lapas un paskaties, vai tiešām nestāvi pie dzeltenās strīpas!

Auto krāsas bojājumi

Ja lapas sabirušas uz auto un tās vairākas dienas netiek notīrītas, tās sāk sadalīties. Šai procesā izdalās dažādas ķīmiskās vielas, tostarp tanīnskābe. Tā var sabojāt auto krāsojumu un atstāt pat tādus traipus, kurus saviem spēkiem vairs nevarēsi likvidēt. Ja vien nevēlies, lai uz auto paliek lapu silueti, tad centies katru dienu notīrīt pielipušās lapas, īpaši, ja atstāj savu automašīnu zem kokiem.

Palīdzēt var auto regulāra mazgāšana un vaskošana. Taču, ja nepieciešams auto piekrāsot – vērsies servisā. Iespējams, autoservisa meistari varēs ieteikt labāko risinājumu – reizēm pietiek vienkārši ar īpašu virsbūves apstrādi.

Auto elektronikas bojājumi

Lapas ietekmē arī automašīnas elektroniskās detaļas. Tās nereti sabirst starp priekšējo stiklu un motora pārsegu. Tas ar laiku var radīt aizsprostojumus drenāžas caurulēs un lietus ūdens, kas neaiztecēs projām, kā paredzēts, var sākt sūkties automašīnā. Vismazākās raizes šai gadījumā sagādās mitrie paklājiņi vai pelējuma smaka. Daudz satraucošāk būs, ja ūdens sabojās auto elektroniku.

Aizsvīdušie logi

Jo vēsāks kļūst laiks, jo vairāk izmantojam auto sildītāju, lai  kliedētu miglu no sava auto logu stikliem. Taču, ja auto gaisa filtrs  ir aizsprostots ar lapām, šis process var ilgt veselu mūžību.

 Tādēļ apdomā divreiz, pirms novieto savu auto zem kokiem uz ilgāku laika posmu! Apkop savu auto, regulāri to notīri un, ja nepieciešams – savlaicīgi dodies uz autoservisu, lai veiktu gaisa filtru nomaiņu, auto krāsošanu, elektromotoru remontu vai citus auto apkopes darbus.

 Izlasi arī: