Kā sagatavot logus ziemai, lai no tiem nepūstu?

Plastikāta logu apkopi un sagatavošanu ziemai ir vēlams veikt jau vēlā rudenī, lai izvairītos no situācijas, ka ar to jānodarbojas lielā salā, jo atklājas – no loga pūš un telpās ienāk aukstums. Kopt logus nenozīmē tikai nomazgāt loga stikloto daļu, uzmanība ir jāpievērš arī furnitūrai, profilam un blīvgumijām. 

Pareiza loga kopšana palīdzēs saglabāt loga spējas pasargāt no sala.

Kā pareizi jākopj logi, lai sagabātu hermētiskumu?

  • Kopjot logu, nav ieteicams izmantot agresīvas ķīmiskas vielas vai abrazīvas daļas saturošus tīrīšanas līdzekļus, jo tie loga daļas var bojāt.
  • Pietiks ar ziepjūdeni un mīkstu drānu, jo tas neietekmēs negatīvi loga blīvgumijas struktūru – tikai maigi to attīrīs no netīrumiem.
  • Pēc attīrīšanas blīvgumiju ieeļļo ar silikona eļļu. Ieteicams arī uzklāt nelielu smēreļļas daudzumu uz logu eņģēm to savienojuma vietā.

Varbūt nomainīt tikai blīvgumiju?

Ja pamanām, ka ir sācis pūst no logu vērtnēm un telpā vairāk kļūst dzirdami ielas trokšņi, pirmā doma, kas iešaujas prātā - Jāmaina logi! Tomēr nesteidzieties esošos plastikāta logus atzīt par nederīgiem. Plastikāta logs ir paredzēts, lai tas Jums uzticīgi kalpotu daudzus gadus.

Ļoti iespējams, ka Jūs varat atjaunot siltumu un klusumu telpā ar ekonomiskāku paņēmienu - blīvgumijas nomaiņu. Blīvgumijai ir divas galvenās funkcijas: skaņas un siltuma izolācija. Tā neļauj aukstumam iekļūt Jūsu mājoklī, bet ļauj saglabāt labvēlīgu un siltu mikroklimatu telpās.

Mūsdienu logu hermētiskumu ietekmē blīvgumijas kvalitāte, kas plastikāta logiem ir iestrādāta jau izgatavošanas procesā. Saules gaismas, aukstuma, vēja, mitruma, putekļu un citu vides ārējo faktoru iedarbības rezultātā laika gaitā pasliktinās ne tikai blīvgumijas ārējais izskats, bet tā zaudē savas blīvējošās īpašības.

Pēc vairāk kā 5-7 gadu lietošanas blīvgumija mēdz palikt cieta un vairs pietiekami nenoblīvē vērtnes. Tas, parasti, ir brīdis, kad sākam just aukstumu no logu vērtnēm.

Tāpēc, ja šķiet, ka no loga vērtnēm pūš un logu blīvgumija ir nolietojusies, vērsieties Jums tuvākajā "Montāžnieks DE" filiālē! Montāžnieks De speciālisti ātri un kvalitatīvi veiks blīvgumijas nomaiņu un noregulēs logu vērtņu furnitūru.