Kā siltināt logus, ja no tiem pūš vējš?

Neskatoties uz to, ka latviešiem jau izsenis ir radies teiciens: "Kal ratus ziemā, ragavas - vasarā", reālā dzīve arvien biežāk parāda, ka ragavas pārsvarā tiek kaltas rudenī un ziemā. Tā ir arī ar logu un durvju siltināšanu - par to parasti aizdomājamies tikai, kad paliek vēsi un pamanām, kā istabā vējā plīvo aizkari.

Kāpēc no logiem pūš vējš?

Vējš izraisa krasas spiediena atšķirības ap jebkuru ēku. Ja vējam tiek pakļauta ēkas viena puse, samazinās spiediens aizvēja pusē. Rodas aukstā gaisa pieplūde un siltā gaisa zudumi. Ja spraugu platums no 0,5 mm tiek palielināts līdz 2 mm, ir konstatēts, ka pie tiem pašiem vēja apstākļiem aukstā gaisa ieplūšana un siltā gaisa noplūde palielinās pat četras reizes. Pie lielāka vēja stipruma vairākkārt palielinās aukstā gaisa caurplūde, kas attiecīgi izraisa temperatūras pazemināšanos ēkas iekštelpās. Pēc logu un durvju noblīvēšanas, gaisa spiediena maiņa ārpusē neizraisa nedz aukstā gaisa ieplūšanu, nedz arī siltā gaisa zudumus. Lūk, tāpēc noblīvēšana ir atbilde!

Kāpēc jāsiltina?

  1. Noblīvētas mājas taupa enerģiju. Efektīvi noblīvēti logi un durvis ievērojami pazemina māju un dzīvokļu energopatēriņu. Energoietaupījums pēc efektīvas noblīvēšanas ir no 10 līdz 30 procenti atkarībā no logu un durvju kondīcijas, vecuma un izvietojuma.
  2. Ar noblīvētiem logiem un durvīm iekštelpās var panākt patīkamāku klimatu bez caurvēja.
  3. Pēc noblīvēšanas var pazemināt apkures temperatūru par vienu vai diviem grādiem un jums nemaz neliksies vēsāks.
  4. Blīvēšanas sloksnes aiztur putekļus un izplūdes gāzes, kā arī ievērojami samazina ielas trokšņa dzirdamību telpās.

Logu siltināšanas process

Pastāv dažādi veidi un iespējas, kā siltināt logus. Ja esat nolēmuši pirkt jaunus logus, siltināšana nebūs tik aktuāla, jo lielākajā daļā jauno logu parasti jau ražošanas procesā tiek iestrādātas blīvgumijas. Ja jāsiltina esošie logi, process ir sarežģītāks: Enerģijas taupīšanas pasākumi jāveic pareizā secībā. Logi un durvis jāblīvē pirms apsildīšanas un/vai ventilācijas sistēmu regulēšanas.

Logus ir iespējams siltināt jebkurā gadalaikā, taču prakse rāda, ka lielākoties tas tiek atlikts uz laiku, kad telpās sāk palikt vēss. Ja esat nolēmuši izmantot iefrēzējamās blīvgumijas, jāsāk ar rievas iefrēzēšanu loga vērtnē, pēc tam tajā vienkārši jāiestiprina speciāla blīvgumija. 
Ja vēlaties siltināt futerlogus, gumiju nepieciešams iefrēzēt tikai iekšējā vērtnē, savukārt zviedru tipa logiem jāiefrēzē gumija un blakus tai jāliek arī pašlīmējošā blīvgumija, lai sasniegtu lielāku efektu. 

Jebkurā gadījumā būsiet tikai ieguvēji, ja izvēlēsieties profesionālu speciālistu pakalpojumus, kuri šo darbu dara ikdienā un līdz ar to nodrošina labāku kvalitāti. Bez tam - firmas parasti savam darbam dod garantijas.