Kā taupīt elektrību un samazināt rēķinus

Samazināt maksu par elektrību? Izklausās labi! Šeit atradīsi sešus padomus, kā taupīt elektrību un saglabāt naudas maka biezumu.

1. Izmanto dienas gaismu tik daudz, cik vien iespējams. Novieto rakstāmgaldu vai atpūtas krēslu pie loga tā, lai saules gaisma nodrošinātu pietiekamu redzamību. Vienalga vai tā būtu lasīšana, rakstīšana, sēdēšana pie datora, nagu lakošana, vai videospēļu kolekcijas pārcilāšana – dari to gaišākajā vietā savā mājvietā, un , kamēr ārā ir gaisma, neizmanto elektrību. Izvēlies gaišus aizkarus istabai, tā, lai tie nodrošina privātumu, bet reizē, nebloķē sauli.

2. Meklē alternatīvas. Romantiskas vakariņas vai vienkārši vakaru ar mīļoto labāk pavadīt sveču gaismā! Zinu, ka tā ir klišeja, bet svecēm ir sava veida burvība. Ja esi bez otrās pusītes, tas nenozīmē, ka sveču gaismas šarms nav domāts tev. Gluži pretēji – pasauc ciemos draugus vai pavadi vakaru vienatnē, istabā izkārto sveces sev tīkamā kompozīcijā, uztaisi tēju, kafiju, vai paņem kādu citu sev tīkamu dzērienu, un izbaudi burvību! Tas nenozīmē, ka šāds dzīvesveids ir jāpiekopj ikdienā, tomēr, reizi nedēļā vai divās tā būtu laba atslodze.

3. Tiem, kuri dzīvo privātmājās. Savu elektrības patēriņu varēsi samazināt, ja izvēlēsies pagalma gaismekļus ar saules baterijām – pa dienu tie uzņems enerģiju, bet pa nakti izgaismos pagalmu. Savukārt, runājot par tām gaismām, kas apliktas apkārt mājai, lai tumsā varētu redzēt kur ej – ierīko kustību sensorus, neatstāj tās iedegtas visu nakti vai visu vakaru, izslēdzot tās tikai uz nakti. Ierīko kustību sensorus! Tādā veidā gaismas iedegsies tikai gadījumos, kad tas būs nepieciešams. Pietam varēsi neuztraukties par to, vai pirms miega esi nospiedis slēdzi, lai izslēgtu tās.

4. Tā vietā, lai skatītos televizoru, telefonā čatotu ar draugiem un skatītos smieklīgas bildes datorā, apvieno visu izmantojot tikai datoru vai telefonu! Mūsdienās taču viss ir pieejams internetā. Pietiks ar vienas ierīces darbināšanu – būs gan mūzika, gan saziņa ar draugiem, televīzijas šovi un filmas, bildes un tā varētu turpināt vēl un vēl.

5. Nomaini visu mājoklī esošo gaismekļu spuldzes uz ekonomiskajām. Tādā veidā nodrošināsi to, ka pa nakti ejot uz virtuvi, ieslēdzot gaismu, neapžilbsi. Spuldze kļūs spožāka pakāpeniski, tāpēc, ja gaismu nepieciešams izmantot tikai uz īsu brīdi, par pakalpojumu maksāsi mazāk.

6. Pārdomā, vai tavs elektrības piegādātājs ir atbilstošākais tavām vajadzībām. Nu jau ir parādījušies vairāki uzņēmumi, kas Latvijā piedāvā elektrības pakalpojumus – tāpēc svarīgi izvēlēties to, kurš piedāvā izdevīgāko risinājumu, kas atspoguļosies rēķinos – tie samazināsies. Jāizvērtē, kāda elektrotehnika tiek lietota mājās un kad tā tiek lietota. Piemēram, reizēm, atkarībā no piegādātāja, nakts stundās veļu mazgāt būs izdevīgāk, ja tiks lietots atbilstošs tarifa plāns.

Ceram, ka kādu no šiem ieteikumiem ņemsi vērā vai vismaz izmēģināsi. Vēlamies atgādināt, ka šogad jau vienpadsmito reizi tiks svinēta Zemes stunda, kur ikviens ir aicināts simboliski izslēgt visas elektroiekārtas vai vismaz gaismekļus, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā! Zemes stunda Latvijā tiks svinēta 2018. gada 24. martā 20:30 - 21:30.