Kāda tāfele ir vispiemērotākā Tavam birojam?

Tradicionālās pie sienas stiprināmās tāfeles ir ļoti funkcionālas, tomēr tās ir arī visgarlaicīgākās. Daudziem no mums tās saistās ar skolotāju ideju pasniegšanu skolēniem, nevis ar radošu sadarbību, ideju ģenerēšanu un radošu atmosfēru. Kādi vēl ir varianti? Skaidro speciālisti no "AJ Produkti".

Caurspīdīgas stikla tāfeles idejām un interjeram

Caurspīdīgas stikla tāfeles ir daudzkārt pievilcīgākas. Tās labāk iekļaujas telpas interjerā un efektīvi nodod tālāk fiksētās idejas. Šīs tāfeles ienes telpā vairāk postmodernisma estētikas un neatgādina iestādes aprīkojumu. Stikla tāfeles veicina sadarbības garu. Domātājiem tās nodrošina iespēju “caurskatīt” savas domas gan pārnestā nozīmē, gan burtiski. Šīs tāfeles neatstāj dominējošu vai prasīgu iespaidu – tās aicina radīt.

Baltās tāfeles krāsa gluži kā grafiti – brīvam domu lidojumam

Arī baltās tāfeles krāsa daudz vairāk veicina sadarbību, nekā tradicionālā baltā tāfele, lai gan citā veidā. Konferenču telpa, kuras sienas nokrāsotas ar tāfeles krāsu, sniedz iespēju pierakstīt idejas grafiti veidā. Nav nekādas vajadzības “iznākt klases priekšā”. Telpa, kurā ikviens var rakstīt uz sienas, ir daudz demokrātiskāka.

Diemžēl tāfeles krāsa ne vienmēr ir praktiska. Tās tekstūra īsti nepakļaujas dzēšanai, tādēļ to bieži vien ir grūti notīrīt, un uz īsu brīdi uzrakstītās idejas kādā “prāta vētras” sesijā kļūst pastāvīgākas, nekā iecerēts. Tādēļ, ja lietojums ir svarīgāks par dizainu, iespējams, būs prātīgāk izvēlēties citu variantu.

Kas jāņem vērā, iegādājoties tāfeli birojam?

Dizains ir svarīgs. Ja tas izmantots atbilstoši, tas iedrošina un pat iedvesmo efektīvu sadarbību. Tomēr pastāv praktiski apsvērumi, kas jāņem vērā, izvēloties biroja tāfeli.

Kā zināms, labai tāfelei ir jāpiemīt divām īpašībām. Uzrakstītajam ir jābūt skaidri salasāmam, un, kad šī informācija vairs nav vajadzīga, tai jābūt pilnībā nodzēšamai. Paturot to prātā, šeit ir pārdomas par dažādu tāfeļu lietojumu.

Tāfeles nolasāmība

Attiecībā uz nolasāmību, vislabākās ir tradicionālās baltās tāfeles. Pieņemot, ka flomāsteri ir svaigi, krāsas uz pilnīgi baltās virsmas patiešām izceļas. Caurspīdīgām virsmām, it īpaši ja tās ir brīvi novietotas telpā, bieži trūkst vajadzīgā kontrasta. Uzrakstīto padara neskaidru fons, kas redzams cauri. Kontrasta problēmu var atrisināt, stiprinot tāfeli pie sienas, tomēr, ja sienas krāsa nav balta, arī šajā gadījumā kontrasts var būt nepietiekams.

Novērtējot virsmu nolasāmību, ir jāņem vērā arī publika. Ja kāds pievienojas sapulcei attālināti ar videozvana starpniecību, un jūs vēlaties, lai šis dalībnieks seko uz tāfeles rakstītajam, kontrasts ir sevišķi svarīgs.

Dzēšana

Ja runa ir par nodzēšanas iespēju, stikla tāfeles ir daudz labāka izvēle. Jo gludāka ir virsma, jo to var vieglāk nodzēst. Daudzas tāfeles ir veidotas no melamīna, kas pārklāts ar spīdīgu krāsu. Pataustot tās šķiet gludas, tomēr tām ir neskaitāmi mikroskopiski negludumi, kas aiztur krāsu un īsti nepilda sausās dzēšanas funkciju. Kaut arī pēdējā laikā ar tāfeles krāsu klātās sienas ir nākušas modē, diemžēl kopumā tas īsi nestrādā sausās sienas tekstūras dēļ.

Stikla virsmas, it sevišķi tās, kas veidotas no rūdītā stikla, ir ļoti gludas un izturīgas pret skrāpējumiem. Tomēr, ja priekšroku dodat baltajai tāfelei vai tāfelēm, kas izgatavotas no alumīnija vai cita metāla un apstrādātas ar spīdīgu krāsu, arī tās ir gandrīz tikpat efektīvas.

Funkcionalitāte

Pastāv vēl pāris apsvērumi attiecībā uz lietošanu. Pirmkārt, dažas metāla tāfeles ir arī magnētiskas, piedāvājot vēl vienu informācijas prezentēšanas veidu. Brīvi novietojamās tāfeles ir pārvietojamas, bet pie sienas montējamās tāfeles bieži vien ir kvalitatīvākas, jo tās var būt smagākas.

Vislabākā baltā tāfele Jūsu darba vietai

Noslēgumā, ja koncentrējaties uz lietojumu, iesakām izvēlēties stikla tāfeli, kas montēta pie sienas gaišā, kontrastējošā tonī, piemēram baltā vai gaišu pasteļtoņu krāsā. Tas nodrošinās teicamu nolasāmību apvienojumā ar lieliskajām stikla nodzēšanas iespējām. Vēl viena iespēja ir kombinēt dažādas tāfeles. Izmantojiet brīvi novietojamu magnētisko tāfeli, kuru var pārvietot no vienas telpas uz citu, un papildus nokrāsojiet visas četras konferenču telpas sienas ar tāfeles krāsu. Augstas kvalitātes stikla tāfeli varat uzstādīt telpā, kurā notiek prezentācijas un ir svarīgs imidžs. Šī kompleksā pieeja ir lielisks veids, kā vislabāk izmantot šos efektīvos palīgrīkus.