Kādas zobu un smaganu saslimšanas var novērst zobu higiēnista apmeklējums?

pixabay.com

Visi zina, ka zobārsts zobu veselības profilakses nolūkos jāapmeklē reizi pusgadā. Taču šīs vizītes pie zobārsta kļūst daudz īsākas un krietni, krietni lētākas, ja tikpat regulāri dodies vizītēs arī pie zobu higiēnista.

 

Kādi ir divi galvenie ieguvumi no zobu higiēnas?

Skaists smaids – pirmkārt, zobu higiēnists aprūpē tavu zobu vizuālo stāvokli, notīrot radušos pigmentus, likvidējot zobakmeni un nepieciešamības gadījumā arī veicot zobu emaljai drošas balināšanas procedūras.

Veseli zobi un mutes dobums – otrkārt, zobu higiēnists parūpējas par tām mutes dobuma vietām, kuras profilaktiskās ikdienas higiēnas procedūrās var tikt mazāk aprūpētas paša spēkiem. Tādā veidā zobu higiēnists rada daudz svaigāku un tīrāku sajūtu mutes dobumā un gādā, lai mutes dobumā neveidotos dažādu saslimšanu aizmetņi.

 

Kādas zobu un smaganu slimības zobu higiēnists var laikus novērst?

 Zobu kariess – higiēnists, veicot pilnīgu mutes dobuma higiēnu, līdztekus ikdienas profilaktiskajiem pasākumiem, novērš zobu kariesu. Šī saslimšana izpaužas kā zobu cieto audu bojājums un parasti rodas no pārlieka cukura daudzuma pārtikā, bet vēl vairāk – sliktas mutes higiēnas dēļ. Nediagnosticēts un neārstēts zobu kariess savukārt veicina pulpīta jeb zobu mīksto audo iekaisumu.

Zobakmens – zobakmens ir laikus nenotīrīts aplikums, kas mineralizējas un veido cietas nogulsnes uz zobiem. Higiēnists ar ultraskaņas un dažādu mehānisku instrumentu palīdzību to likvidē, tā novēršot citu saslimšanu rašanos, piemēram, periodontītu.

Gingivīts – šo smaganu saslimšanu, kuras simptomi ir sasārtušas, pietūkušas un pat asiņojošas smaganas, rada zobu aplikums, kas rodas uz zobiem tieši zem smaganām. Tieši tādēļ ir svarīgi tīrīt zobus divreiz dienā, kā arī notīrīt radušos aplikumu divreiz gadā pie higiēnista.

Periodontīts – šī slimība rodas no neārstēta gingivīta un nelikvidēta zobakmens. Ja sākumā tā izpaužas kā apsārtušas smaganu maliņas un asiņošana, taču var nesāpēt, tad vēlīnā stadijā tā parādās kā slikta elpa un kustīgi zobi.

 

Piesaki savu vizīti pie zobu higiēnista jau šodien, lai parūpētos par savu zobu veselību nākotnē!