Kādēļ birojos ar vienkāršu grīdas izmazgāšanu nepietiek?

Photo by Nastuh Abootalebi on Unsplash

Vai esi ievērojis, ka ir vietas, kur patīkami iegriezties un gribas tur uzkavēties ilgāk? Gan apmeklētāji, gan darbinieki, nenoliedzami labāk jūtas tīrās telpās, turklāt videi ir tieša ietekme gan uz veselības stāvokli kopumā, gan psiholoģisko pašsajūtu.

Grīdas seguma tīrības pakāpe ir vērtējama kā ļoti būtisks faktors ikvienā iestādē, jo grīda ir viens no telpas elementiem, kas aizņem lielu plakni un automātiski pievērš apmeklētāju uzmanību. Ja skatienam paveras nespodra, sašvīkāta grīda ar tumšākiem laukumiem un iestaigātām “taciņām” - tas nerada labu pirmo iespaidu par uzņēmumu.

Jebkurš cietais grīdas segums, izņemot glancētas flīzes (ar laiku gan arī tās), slodzes rezultātā ir pakļauts nodilumam, kas atver virsmas poras, kuras, līdzīgi mikroskopiskām piltuvēm, iesūc sevī netīrumus no apavu pazolēm.

Diemžēl, ikdienas uzturošās uzkopšanas ietvaros to nevar novērst, ja vien nepielieto ģenerālās uzkopšanas metodes, kas, protams, saistītas ar papildu izmaksām un uzturošās uzkopšanas izmaksās nav ietvertas.

Profesionālās uzkopšanas servisa “LiiR Latvia” speciālisti savā praksē bieži saskaras ar situācijām, kad, pirms līguma noslēgšanas, iepazīstot jaunā klienta telpas, tiek konstatēts, ka grīdu cietajām virsmām nepieciešama padziļināta tīrīšana un aizsargslāņa uzklāšana.

Kā notiek padziļinātais (ģenerālais) grīdas atmazgāšanas process?

Padziļinātās (ģenerālās) grīdas atmazgāšanas procesa laikā īpaši apmācīti darbinieki ar speciālām iekārtām un līdzekļiem no grīdas virsmu porām „izceļ” netīrumus un aizpilda šīs „piltuves” ar tīru, dzidru materiālu, kas tiek pielāgots katram grīdas seguma veidam individuāli. Aizsargslānis neļauj netīrumiem iesūkties porās un pasargās grīdas segumu no priekšlaicīga nodiluma.

Kādi ir ieguvumi no grīdas padziļinātas tīrīšanas un aizsargslāņa uzklāšanas?

  • Nevainojams grīdu vizuālais izskats
  • Grīdas virsmas seguma kalpošanas ilgtspēja
  • Ekonomiskajā ziņā grīdas seguma nomaiņa izmaksu ziņā ir dārgāka nekā atbilstoša kopšana ilgtermiņā
  • Tiks atvieglots darbs personālam, kas telpu uzkopšanu veic ikdienā, ļaujot ieguldīt mazākas pūles, tomēr panākt labāku rezultātu.