Kakla spondiloze

Rīgas slimnīca BIKUR HOLIM

XXI gadsimta slimība - kakla spondiloze - deģeneratīva slimība, kas skar starpskriemeļu diskus mugurkaula kakla daļā. Kakla skriemeļi atrodas ļoti tuvu viens otram, pie tam mugurkaula kakla daļas muskuļi lielākai daļai cilvēku ir vāji attīstīti. Tāpēc šī slimība ir viena no visbiežāk sastopamajām mugurkaula problēmām. Pirmās kakla spondilozes pazīmes lielākā daļa cilvēku jūtas 35-40 gadu vecumā. 

Faktori, kas paātrina kakla spondilozes rašanos:

- mazkustīgs dzīvesveids

- balsta un kustību sistēmas iedzimti traucējumi (plakanā pēda, mugurkaula deformācija)

- bieža un nepareiza smagumu celšana

- ar vecumu saistītās izmaiņas

- liekais svars

- muguras traumas. 

Kakla daļas bojājuma gadījumā var sāpēt kakls, galva, seja, sāpes var izstarot uz roku vai plecu, zem lāpstiņas. Sāpes var būt gan vājas un īslaicīgas, gan spēcīgas. Reizēm tās pārtop lumbago - ļoti smagām un nepanesamām sāpēm. Sāpes var parādīties un saasināties, ilgstoši paliekot statiskā stāvoklī. Piemēram, strādājot pie datora vai sēžot veikalā pie kases.

Rīgas slimnīcas “BIKUR HOLIM” rehabilitoloģi un fizioterapeiti informē: visiem pacientiem ar diagnozi “spondiloze”, ir nepieciešams nodarboties ar ārstnieciskās vingrošanas, jo pareiza un regulāra fiziskā aktivitāte uzlabo starpskriemeļu locītavu asinsriti un kustīgumu mugurkaula kakla daļā un nostiprina muskuļu karkasu, tādējādi samazinot slodzi uz mugurkaulu. Vienlaikus ir jāatceras, ka slimības saasinājuma periodā nevar nodarboties ar sportu, kā arī nevajadzētu aizrauties ar nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu lietošanu - tie sniedz ātru atvieglojumu, bet ar ilgstošu lietošanu ir saistītas daudzas blakusparādības. Jebkurā gadījumā, lai pareizi uzsāktu ārstēt spondilozi ir nepieciešami attiecīgie izmeklējumi un speciālista konsultācija.

Rīgas slimnīcas “BIKUR HOLIM” rehabilitācijas un fizioterapijas nodaļas pieredzējušie speciālisti - rehabilitologi un fizioterapeiti – piedāvā veselības uzlabošanas pasākumu kompleksu, lai palīdzētu pacientiem atgūt kustības aktivitāti un samazināt sāpes.

Rehabilitācijas un fizioterapijas nodaļa: +371 67 144 557