Kāpēc auto korozija ir ļoti aktuāla problēma Latvijā?

Foto:Nabeel Syed, Unsplash

Ļoti liela daļa Latvijas iedzīvotāju, ir saskārušies ar tādu parādību, kā rūsa. Kā atzīst auto jomas speciālisti, Latvijā šī problēma skar ļoti daudzus auto īpašniekus. Tas skaidrojams ar Latvijas agresīvo apkārtējo vidi un laikapstākļiem, kā arī ceļu uzturētāju pretslīdes materiālu izvēli.

Kas izraisa auto rūsēšanu?

Rūsa jeb korozija veidojas oksidācijas rezultātā, kad metāla virsmu skar gaiss, mitrums un citi ārējās vides ietekmējošie faktori.

Par vienu no galvenajiem rūsas izraisītājiem, tiek uzskatīts mitrums un sāls, ko izmanto ceļu uzturēšanai ziemā. Sāls ir ķīmisks savienojums, kas veicina metāla koroziju. Skarbās ārējās vides faktori var radīt automašīnai arī sīkas skrambas, tādējādi bojājot antikorozijas slāni. Visbiežāk tas skar automašīnas, kurām antikorozijas pārklājuma slānis ir plānāks.

Kāpēc rūsē arī jaunas automašīnas?

Valda stereotips, ka pilnīgi jaunas automašīnas nekādi nevar būt pakļautas rūsēšanas riskam, tomēr tā nav taisnība. Ir auto markas un modeļi, kuri rūpnīcās tiek pilnībā apstrādāti ar pretkorozijas materiāliem un ir arī tādi, kuriem antikorozijas apstrāde tiek veikta tikai daļēji vai netiek veikta vispār. Kā zina stāstīt eksperti, pat vienā auto rūpnīcā dažādi automašīnu modeļi tiek apstrādāti dažādi. Arī atkarībā no automašīnas izlaiduma gada un paaudzes, apstrādes intensitāte var atšķirties.

Risinājums – antikorozijas apstrāde

Ja ir vēlme automašīnu pasargāt no rūsēšanas, paildzināt tās ekspluatācijas laiku, kā arī samazināt nākotnes izdevumus par automašīnas remontu, ir nepieciešama antikorozijas apstrāde. Tā novērsīs auto virsbūves, savienojuma (metinājuma) vietu, kā arī mehānismu rūsēšanu un rūsas jau izraisītos bojājumus. Tā pat tiks nodrošināta papildus aizsardzība pret vides izraisītu oksidāciju arī gumijas un plastmasas detaļām, kā arī elektroinstalāciju savienojumiem.

Kur veikt antikorozijas apstrādi?            

Antikorozijas apstrādi vēlams veikt kvalificētā autoservisā, kur tiek izmantoti profesionāli līdzekļi, lai panāktu labāko iespējamo rezultātu. Viens no rīdzinieku iecienītākajiem autoservisiem ‘’ Automeistars’’.lv piedāvā veikt antikorozijas apstrādi ātri, kvalitatīvi un izmantojot tikai atzītu ražotāju līdzekļus.

‘’Automeistars.lv’’ piedāvā:

-         Antikorozijas apstrādi un auto virsbūves atjaunošanu

-         Transmisijas remontu

-         Dzinēju remontu

-         Auto metināšanas darbus

-         Dzesēšanas sistēmu remontu

-         Auto ritošās daļas remontu

-         Bremžu sistēmas remontu

-         Auto elektronikas remontu

-         Savirzes regulēšanu

-         Virsbūves remontu

-         Auto krāsošanas darbus

-         Riepu montāžu