Kāpēc gāzes apkures katli ir labāki par citiem apkures veidiem?

Vai esi kādreiz prātojis par to, kurš ir izdevīgākais, drošākais un ērtākais apkures veids mājoklim? Ietaupi savu laiku, jo mēs tev pastāstīsim, kādas ir atšķirības starp gāzes apkures katlu un granulu vai malkas kurināmo apkures katlu! Par apkures katliem un to priekšrocībām vairāk informācijas sniedz apkures katlu un sistēmu uzņēmums “JANA”.

Apkures katlu uzturēšana un apkope

Koksnes granulu apkures katls jāpapildina vasarā vismaz reizi nedēļā. Tas nozīmē, ka laiks jāvelta granulu iegādei, izkraušanai, nešanai un ievietošanai apkures katlā, turklāt aukstajā sezonā – tātad vismaz sešus mēnešus gadā, katls ir jāpapildina ik pēc trīs dienām, lai tas nodrošinātu pietiekamu siltuma padevi mājai.Katla granulu patēriņš ar jaudu 25kW gadā patērē aptuveni vienu tonu granulu..

Līdzīgi ir arī ar malkas sistēmu apkuri – šajā gadījumā, nepieciešams dabūt kurināmo – dēļus, koka bluķus vai jau saskaldītu malku. Nepieciešams arī to nest iekšā un pastāvīgi papildināt apkures katlu ar kurināmo, malkas degšanas īlgums katlā ir 4 stundas, lai liesma nenodzistu un īpašums tiktu nodrošināts ar siltumu un karsto ūdeni.

Koksnes granulu, malkas apkures katlu un gāzes apkures katlu apsaimniekošana

Koksnes un malkas apkures katlu izmaksas nav zemākas par gāzes apkures katliem, protams tas ir atkarīgs no izvēlētā katla modeļa, jo ne visi katli gāzi patērē vienādi. Cieto kurināmo katlu gadījumā izvēle ir vai nu čuguna katls,vai tērauda katls ar mazāku kalpošanas mūžu un jāpieskaita karstā ūdens sagatavošanas cena. Izvēloties cieta kurināmā apkuri ir jārēķinās ar atsevišķu telpu katlu mājai kur novietot katlu un karstā ūdens sagatavošanas tvertni,kas atkrīt izvēloties gāzes katlu,tāpat jārēķinās ar laiku un enerģiju, kas tiks zaudēta katla apsaimniekošanas dēļ.

Atceries, ka malka un granulas aiz sevis atstāj pēdas – pelnus, kas agrāk vai vēlāk sakrājas katlā un tos nepieciešams iztīrīt, lai apkures katls spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Pelni ar laiku radīs piesārņojumu, jo vienmēr nebūs vieta pagalmā, kur tos novietot, turklāt izkaisīt tos kādā neatļautā vietā būtu pretlikumīgi, tāpēc būs nepieciešams meklēt uzņēmumu, kas utilizēs pelnus. Kā minimums vismaz reize mēnesī būs jāvelta pelnu tīrīšanai, taču arī pāris stundas būs jāatlicina katla telpas uzkopei, jo kā mēs visi zinām, pelni rada putekļus, kuri noteikti nosēdīsies uz visa, kas atrodas telpā,bet koksnes skaidas sekos aiz jums mājoklī.

Gāzes apkures katlu nepieciešams apsekot vismaz reizi gadā, izsaucot speciālistu, kurš spēs noteikt, vai visas funkcijas darbojas kā nākas, un veiks tehnisko apkopi. Šajā gadījumā gan jārēķinās ar to, ka meistara pakalpojumi sastādīs izmaksas, kas kurināmo apkures katlu gadījumā neveidojas, jo par to tīrību varam parūpēties paši.

Kurš apkures katls aizņem mazāk vietas?

Ja izvēlēsies cietā kurināmā apkures katlu, būs jāatvēl vesela telpa, kurā uzglabāt granulas un malku, turklāt, ja kokmateriāli netiks piegādāti jau saskaldīti, būs nepieciešama vieta, kur malku saskaldīt. Tomēr – ja lepojies ar lielu māju un šķūni, tad tam nevajadzētu sagādāt nekādas problēmas,ja spēks vēl kaulos.

Gāzes apkures katli aizņem mazāk vietas telpā, nekā cita veida apkures katli. Turklāt, tos iespējams integrēt arī kādā no sadzīves telpām, jo tie nav pārāk uzkrītoši un labi iederas interjerā. Taču šo apkures katlu gadījumā nepieciešams izplānot, kā gāze nonāks līdz mājai – vai īpašumam jau pieejama centrālā gāze vai tomēr nāksies atrast vietu pagalmā, kur uzstādīt propāna vai dabas gāzes ieguves avotu.

Vai par gāzes apkures katliem ir viegli rūpēties?

Jā. Gāzes apkures katlus iespējams iegādāties ar automātisku gāzes adaptācijas sistēmu (GA) – kā sašķidrinātajai tā dabas gāzei, turklāt tos iespējams automatizēt arī saslēdzot ar siltumsūkņiem un saules paneļiem. To apkope ir vienkārša – reizi gadā nepieciešams izsaukt speciālistu, kas pārliecināsies par gāzes apkures katla tehnisko stāvokli, un vajadzības gadījumā veiks nepieciešamos labojumus. Nekādu piebūvju, kur uzglabāt malku vai granulas, nekādu putekļu, ko rada pelni, un nekādu raižu par ugunsdrošību!

Vēlies atrast sev piemērotāko gāzes apkures katlu? Ieskaties piedāvājumā!www.jana.lv  Ja nepieciešama konsultācija, zvani uz 67336595!