Kāpēc ikvienā īpašumā nepieciešama ventilācijas sistēma?

Photo by Tina Dawson on Unsplash

Ikvienā privātīpašumā – vai tā būtu māja, vai dzīvoklis, nepieciešams padomāt par ventilācijas sistēmas izstrādi un izbūvi. Kāpēc? Jo visdrīzāk neviens no mums nevēlētos, ievācoties jaunā dzīvesvietā, vai pēc jaunceltnes izbūves attapties telpās, kurās ir mitrs, sasmacis gaiss, vai ne?

Kam domāta ventilācijas sistēma?

Gaisa ventilācijas sistēma tavā īpašumā nodrošinās pietiekamu gaisa apmaiņu. Ņemot vērā dažādus faktorus, tiks izbūvēti gaisa cauruļu atzari, lai sadalītu plūsmu. Piemēram, ja mājā esi iecerējis kamīnu, noteikti būs nepieciešams atsevišķs atzars, lai aizvadītu degšanas procesā radušos dūmus, tāpat arī nepieciešams novadīt mitro gaisu no vannas istabas, karsto gaisu no pirts telpas un apkures katla telpas un ēdiena dūmus no virtuves.

Ja gaisa ventilācijas sistēmas projektēšana tiks uzticēta profesionāļiem, mājās vienmēr būs pietiekami daudz svaigā gaisa – par sasmakušu gaisu varēsi neuztraukties, nebūs novērojams mitrums – tātad arī nekādas sienas sēnes un pelējumi, kas apdraud cilvēka veselību, veselības stāvoklis būs normas robežās – nebūs ne par aukstu, ne par karstu, nepūtīs vējš un būs tāds gaiss, kas veicinās kvalitatīvu miegu.

Kam uzticēt ventilācijas sistēmas projektēšanu?

Gaisa ventilācijas sistēmas projektēšanu noteikti vajadzētu uzticēt projektēšanas birojam. Šajā sakarā nevajadzētu taupīt, jo skopais maksā divreiz! Gaisa novadu nepareiza izbūve var novest pie pelējuma, sasmakušām telpām, pārāk liela mitruma vai pretēji – sausuma telpās, nelaimes gadījumā var rasties liels sadūmojums, un ir vēl kaudze citu lietu, kas var notikt ne tā, ja sistēma nav izbūvēta un projektēta profesionāli. Tāpēc šis darbs noteikti nebūs uzticams kaimiņam “kurš visu māk”, vai 1. kursa studentam, kurš tikai grib papraktizēties.

Vai ventilācijas sistēmas izbūve privātīpašumā ir obligāta?

Nē, ventilācijas sistēmas izbūve privātīpašumā nav obligāta, taču tai ir vairāki ieguvumi un neviena mīnusa, tāpēc to noteikti ir vērst apsvērt. Tomēr, ja dzīvo dzīvoklī, kurā kāda iemesla dēļ esi pievienojis virtuves nosūcēju pie dabīgās ventilācijas novada, tad gan būtu nepieciešams konsultēties ar projektēšanas biroju, lai izlabotu situāciju un sakārtotu esošo ventilācijas sistēmu.

Ja plāno celt jaunbūvi vai vēlies veikt kapitālo remontu savā dzīvoklī vai privātmājā, noteikti atrodi speciālistu, kas izstrādās ventilācijas sistēmas projektu! “COMCO” speciālisti ir ar daudzu gadu pieredzi ventilācijas sistēmu projektēšanā, tāpēc vērsies pie viņiem, lai izveidotu efektīvāko gaisa caurplūdes un novades sistēmu savai mājai! Sazinies – 66002628 vai comco@comco.lv .