Kāpēc izvēlēties alumīnija konstrukcijas?

pixabay.com

Alumīniju mūsdienās izmanto gan logu rāmjiem, gan durvīm, gan ziemas dārzu karkasiem, gan fasādēs, starpsienās un ugunsdrošās konstrukcijās no alumīnija profiliem. Tas ir materiāls, ar kura palīdzību iespējams realizēt individuālas un oriģinālas vēlmes ko veiksmīgi savā praksē pielieto SIA „Darts Serviss”. Galu galā alumīnijs ir vienojošais elements pat tik atšķirīgiem priekšmetiem kā rotācijas indeksēšanas montāžas mašīna, darbagalds un rokgrupas Pink Floyd bungu komplekts. 

Alumīnija galvenais konkurents ir tērauds – metāls, kurš šķiet pārāks un uzticamāks, tomēr vai tā tiešām ir? 

Izturība un pielāgošanās spēja.
Alumīnijs ir ļoti pateicīgs materiāls šajā ziņā, jo tā konfigurācijas un elastības spēja daudzkārt pārsniedz robežu, kāda ir tēraudam. No alumīnija iespējams izveidot formas un dizainus, dziļākus un sarežģītākus liekumus, kādus nekādos apstākļos nevarētu realizēt ar tēraudu. Tērauds ir ļoti stiprs un izturīgs materiāls, bet, ar to nevarēs pielāgot tādām formām un dimensijām, kādas var izveidot no alumīnija - bez plaisām un saplīšanas draudiem. Par šo alumīnija īpašību patiesumu ir pārliecinājusies SIA „Darts Serviss”, kura jau ilgus gadus ar to veiksmīgi strādā.

Noturība pret rūsēšanu.
Alumīnijs ir lielisks ar savu noturību pret koroziju, turklāt tam nav nepieciešama īpaša apstrāde ar krāsu vai laku pēc konstrukciju uzstādīšanas, jo alumīnijs vienkārši nerūsē. Savukārt tērauds, ja vien tas nav nerūsējošais tērauds, ir ļoti prasīgs, jo sevišķi, ja atradīsies mitrā vai abrazīvā vidē. 

Svara atšķirības.
Tērauds ir daudz smagāks nekā alumīnijs. Tas ir vismaz 2,5 reizes blīvāks nekā alumīnijs. Tomēr gan alumīnija, gan tērauda profili salieksies, ja tie tiks pārmērīgi noslogoti. Tikai atšķirība ir tāda, ka alumīnija konstrukcijas tiek savienotas ar rokas darbarīkiem, tāpēc sabojāto daļu varēs viegli izņemt un nomainīt. Tērauda gadījumā tas prasīs vairāk pūļu – būs nepieciešams izgriezt sabojāto daļu, uzlikt šuves jaunajai un pārkrāsot. Pasūtot alumīnija konstrukcijas SIA „Darts Serviss” Jūs ekonomesiet savu naudu.

Izmaksas.
Salīdzinājumā ar tērauda caurulēm, alumīnija konstrukcijas ir dārgākas, bet augstākas materiālu izmaksas tiek kompensētas ar zemākām izmaksām, kas nepieciešamas projekta montāžas realizēšanai. Tērauda rāmjus nepieciešamas metināt, ir jāurbj un jāveido caurumi, lai varētu konstrukciju savienot un pēc tam tā jānokrāso. Alumīnija konstrukcijas nav jākrāso, tām jau ir gatavas savienojumu vietas un tās ir daudz saprotošākas pret izmaiņām. Kad veido caurumus tērauda caurulēs, ir jābūt pārliecinātam, ka tā ir īstā vieta, jo caurumu nebūs tik viegli aizpildīt. Turklāt alumīnija konstrukcijas ļauj pārplānot un mainīt dizainu arī kad projekts jau ir gatavs. Ar tēraudu tas ir iespējams tikai līdz brīdim, kad tiek sākas cauruļu griešana, caurumu urbšana un metināšana. Darbs ar tēraudu uzliek lielu atbildību nekļūdīties. 

“Darts Serviss” izmanto pazīstamā Eiropas ražotāja “Ponzio” dažāda veida alumīnija profilus. Vieglās un izturīgās alumīnija konstrukcijas ir drošas un ar ilgu ekspluatācijas termiņu. “Darts Serviss” piedāvā logus un dažādu modifikāciju durvis ar plašu krāsu un profila formu izvēli – divviru, bīdāmās, salokāmās. Pieejami arī alumīnija profili, lai realizētu dažādu formu un krāsu stiklotas fasādes un ziemas dārzus. Savukārt ugunsdrošās starpsienas un durvis būs noderīgas industriālajā vidē. Speciālie alumīnija profili ir piepildīti ar nedegošiem materiāliem, nokomplektēti ar ugunsizturīgu furnitūru un stiklojumu, izpildot ugunsdrošības aizsardzības normatīvus EI30, EI60, EI120. Ugunsdrošās durvis tiek izmantotas evakuācijas izejām un tiek aprīkotas ar speciāliem “anti-panikas” veida rokturiem, elektromagnētiem un automātiku. Visi materiāli un mehānismi ir sertificēti un tiem vairākkārt veiktas dažādas pārbaudes.