Kāpēc jāēd brokastis katru rītu?

Photo by Brooke Lark on Unsplash

Bieži dzirdam, ka brokastis ir svarīgākā dienas ēdienreize, bet vai tā patiešām ir? Cik svarīgi ir ēst brokastis katru rītu, un kā brokastu ēšana palīdzēs tavam organismam?

Jā, tā tiešām ir - brokastis ir nozīmīgākā ēdienreize, ko cilvēkam vajadzētu ieturēt ik dienu. Brokastojot, mēs nodrošinām organismu ar enerģiju, kas tam vajadzīgs, lai dienas pirmo daļu varam pilnvērtīgi funkcionēt. Ēdiens ne tikai dos enerģiju un pamodinās ķermeni, bet arī paātrinās smadzeņu darbību un uzlabos garastāvokli visai dienai. 

Pieaugušajiem brokastīs būtu jāēd ogļhidrāti un olbaltumvielas, taču jāatceras, ka brokastu pārslas ar jogurtu nebūs labākā izvēle, jo uzņemot "ātros ogļhidrātus" no cukurotiem produktiem, efekts var būt gluži pretējs - pirmo stundu jutīsies enerģisks, bet pēc tam būsi noguris un miegains, jo enerģijas rezerves būs izsmeltas. Izvēlies ēdienu, kas pakāpeniski pārstrādājas, piemēram, auzu pārslu vai mannā putru, pievienojot tai augļus vai karoti medus vai zapti, vai pilngraudu maizi ar tomātiem, avokado un olu. Svarīgi arī izvairīties no pārāk "smagiem ēdieniem", piemēram, cepts bekons, uz pannas cepta maizīte ar olu viducī, kas izvaļāta eļļā, un cīsiņi vai kafija ar putukrējumu, nebūs labākā izvēle, jo organismam būs grūti pārstrādāt visu šo pārtiku. Tas atkal radīs nogurumu, nevis sniegs enerģiju.

Ja meklē iedvesmu savām nākamajām brokastīm, ieskaties mūsu sagatavotajās receptēs! Iespējams, atradīsi ko jaunu un gardu, ko līdz šim neesi baudījis.