Kāpēc kafijas automāti arvien biežāk aizstāj ierasto kafijas pagatavošanu krūzītē?

Kafija ir ne tikai dzēriens enerģijas un možuma atjaunošanai, bet arī patīkams rituāls. Kā tad darbā paņemt pauzīti, kādēļ pa ceļam apstāties degvielas uzpildes stacijā un no rītiem ieslēgt ziņas, ja ne aromātiskas kafijas dēļ? Lai arī mājās dzertu restorāna cienīgu kafiju, noderēs kafijas automāti. Kā izvēlēties?

Piemērotākās ierīces izvēle soli pa solim

Kafijas automāti nav gluži raķešu zinātne, taču padomi to izvēlē vienmēr noder. Lai iegādātos savām vajadzībām un finansiālām iespējām piemērotāko ierīci, seko šiem viedveikala 1a.lv ieteikumiem!

1. Tavi kafijas dzeršanas paradumi

Kādu kafiju Tu esi iecienījis līdz šim – espresso, kapučīno, latte, amerikāno, flat white vai kādu citu? Pēc tā Tu sapratīsi, kādi kafijas automāti Taviem paradumiem ir piemērotāki. Ja vēlies dzert tikai vienkārši melnu kafiju, izvēlies pagatavošanas ierīci ar mazāku skaitu funkcijām, jo tā cenas ziņā ir izdevīgāka. Nav vērts pārmaksāt par to, ko tāpat neizmantosi.

2. Kafijas pagatavošanas veids

Ja ar tehnoloģijām esi uz Jūs, tad labāk izvēlēties automātiskās ierīces, kurās jau ieprogrammēti attiecīgie parametri un atliek tikai novietot krūzīti un nospiest pogu. Ja tomēr gribi izbaudīt procesu un regulēt kafijas stiprumu, dod priekšroku pusautomātiskiem aparātiem. Īpaši mūsdienīgās ierīcēs var regulēt kafijas malumu, daudzumu u.c., to saglabājot aparāta atmiņā, lai Tu vienmēr baudītu savu mīļāko kafiju. Tādus kafijas automātus izmanto arī baristas.

3. Kafijas veids

Piemēram, espresso vai kapučīno varēs pagatavot no jebkura kafijas veida. Taču ne visus veidus var iegādāties Tavā piemājas veikalā, kā arī lielākie kafijas dzeršanas spečuki spēj izgaršot atšķirību. Piemēram, rupja maluma kafija ir vājāka un skābenāka par smalki maltu kafiju.

Kafijas veidi:

●     maltā kafija;

●     pupiņu kafija;

●     kapsulu kafija;

●     kafijas tabletes jeb spilventiņi.

Ņem vērā, ka, piemēram, kafijas kapsulu automātiem derēs tikai attiecīgā zīmola kapsulas. Populārākās ir Tchibo, Illy, Delonghi, Krups u.c.

4. Kafijas aparāta izmērs

Ne visiem virtuvē pietiek vietas lieliem aparātiem, kuros vienlaicīgi var pagatavot divas kafijas tasītes. Ierobežotās platības dēļ laba izvēle būs kapsulu automāti, jo tie ir mazi un ērti novietojami skapī, ja kafiju paredzi lietot neregulāri.

Modernām virtuvēm un prasīgiem kafijas un interjera cienītājiem patiks iebūvējamie kafijas automāti. Tie ir daudzfunkcionāli un izskatās estētiski. Arī 1a.lv klāstā tādus vari atrast, tiesa, tie gan būs dārgāki par citiem aparātiem.

5. Tīrīšana

 Līdzīgi kā ar sulu spiedēm arī pēc kafijas automāta izmantošanas nevienam negribas to tīrīt. Tomēr mazgāšana ir ļoti svarīga, jo uzturot ierīci koptu:

●     tā kalpos ilgāk;

●     kafija saglabās nemaināmi labu garšu un aromātu;

●     izvairīsies no remonta;

●     automātā neradīsies baktērijas, ja tam ir arī piena tvertne.

1a.lv norāda, ka modernāko ierīču sistēma pati ziņos, kad būs pienācis laiks iztīrīt kafijas biezumu tvertni, izliet sakrājušo ūdeni, veikt atkaļķošanu un citus sakopšanas darbus. Iegādājoties kafijas automātu, savam pirkumam pievieno arī tā paša ražotāja tīrīšanas līdzekļus! Līdzekļiem ir dažāda koncentrācija, kas pielāgota ierīces uzstādītajiem parametriem.

Ar kādu kafiju Tu iesāksi rītu – gaisīgu latte, spēcīgu espresso vai moderno macchiato? Iedibini ģimenē īpašu kafijas dzeršanas brīvdienu rituālu, piemēram, malkojot brokastu kafiju, neviens no ģimenes locekļiem nedrīkst izmantot savu mobilo ierīci – veltiet laiku sarunām pie kafijas tases!