Kāpēc sievietes nogalina: Jauns seriāls, kas kļuvis par īstu hitu!

Jau no 14. janvāra ceturtdienās plkst. 21:40 televīzijas sievietēm “STV Pirmā!” skatītāji varēs dzīvot līdzi aizraujošajam seriālam “Kāpēc sievietes nogalina” (Why Women Kill), ko piedāvā kulta seriāla “Bīstamās mājsaimnieces” veidotāji. Tas ir stilīgs, šokējošs, drāmas un humora pilns stāsts, kura centrā ir trīs dažādas sievietes – 60. gadu mājsaimniece, 80. gadu ballīšu karaliene un veiksmīga advokāte 2019. gadā, kuras atšķirīgos laikos dzīvo vienā un tajā pašā mājā. Lai arī viņas šķir dažādas desmitgades, emocijas un problēmas, ko dāmas piedzīvo savā laulībā, ir vienādas. Kā cauri gadiem mainījusies sabiedrības attieksme pret krāpšanu? Ko patiesībā nozīmē būt sievietei, kuru mīļotais vīrietis nenovērtē un uzskata par pašsaprotamu? Kādi iemesli vada stāsta varones un kā viņas tiks galā ar nodevību un attiecību krīzi? Galvenajās lomās iejutušās: Lūsija Liu (Lusy Liu), Dženifera Gudvina (Ginnifer Goodwin) un Kirbija Hovela Baptiste (Kirby Howell – Baptiste).

Seriālā, šķiet apvienojušies visi labākie trumpji – sekss, lielisks aktieru ansamblis, slepkavība un intrigas. Kritiķi to jau paspējuši nodēvēt par moderno “Bīstamo mājsaimnieču” versiju, kurā “melnās komēdijas mērcītē” meistarīgi savijas attiecību līkloči, greizsirdība un pat skarbi un neprognozējami notikumi, spilgti izgaismojot katras varones dzīvi. Kā liecina seriāla nosaukums, ir skaidrs, ka gaidāma slepkavība, bet, kurš īsti nomirs un vai tik tiešām nāve būs uz galveno varoņu sirdsapziņas? Seriāls lieliski spēlējas ar laiku dažādās desmitgadēs, atklājot sadzīviskas problēmas, noslēpumus un notur neatslābstošu skatītāju uzmanību līdz pat pēdējai sērijai.

Jau pirmie “Kāpēc sievietes nogalina” kadri sākas ar šokējušu atklāsmi – trīs galvenās varones, dzīvojot vienā mājā dažādos gadu desmitos, uzzina negaidītu faktu – vīri viņas krāpj! Tiesa, katrā “laika zonā”, sieviete reaģē pavisam atšķirīgi – no vainas uzņemšanās un izmisīgiem centieniem atgūt vīra uzmanību, līdz vēlmei atdarīt ar to pašu un ļaušanos kaislīgai dēkā. Taču viens ir skaidrs – nodevība sāp tikpat ļoti gan 1963, gan 1984, gan 2019 gadā.

Skatītāji iepazīs 1960. gadā dzīvojošo Betu Annu, kuru atveidot Dženifera Gudvina – mietpilsonisku mājsaimnieci, kuru ar vīru Robu vieno tikpat “kaislīgas” jūtas kā Betai pret neatņemamo ikdienas palīgu – putekļu sūcēju. Kad kādā vēlīga kaimiņiene atklāj, ka Robs viņu krāpj ar vietējās ēstuves viesmīli, viņa nolemj sadraudzēties ar savu sāncensi un dara visu, lai līdzinātos viņai un atgūtu vīra simpātijas.

Spilgtā sabiedrības dāma Simona, kuru atveido talantīgā Lūsija Liu un viņas vīrs Karls ir šķietami ideāls pāris – abi bauda labklājīgu un nodrošinātu dzīvi 1980. gados. Taču viņu attiecības nonāk strupceļā, kad Simona atklāj – mīļotais viņu krāpj ar citu vīrieti. Izmisīgi cenšoties sabiedrības un draugu acīs nezaudēt perfektās ģimenes statusu, Simona arī pati ļaujas dēkai un mierinājumu meklē 18 gadīga kaimiņa skavās.

Mūsdienu sievietes – biseksuālās advokātes Teilores – ādā iejutusies Kirbija Hovela Baptiste. Viņa ar vīru Elu piekopj modernas un brīvas attiecības, līdz brīdim, kad viesos ierodas Teilores draudzene Džeida, kura ļaujas kaislīgai dēkai ar abiem. Lieki piebilst, ka tik neparastā mīlas trīsstūrī uzvirmo greizsirdība, nedrošība un laulība tiek pārbaudīta ar pašiem skarbākajiem ieročiem.

“Laulība ir daudz izaicinošāka kā varētu šķist” – par to liek aizdomāties ik katra “Kāpēc sievietes nogalina” sērija. Lai arī mainās mājas, kurā mitinās trīs galvenās varones, sienu dekori, atšķiras istabas interjers un krāsu toņi, vērtības, kas liek diviem cilvēkiem savienot savas dzīves laulības saitēm, nemainās. Tomēr sava loma sabiedrībai jeb “mājas fasādei” noteikti ir - 60. gadi iezīmējās ar garlaikotām mājsaimniecēm, kurām nācās aizpildīt savu ikdienu, kamēr vīri pelnīja naudu, 80. gados uzvirmo šiks, spilgtas krāsas, frizūras un tērpi, kamēr savu patieso būtību ļaudīm bija īpaši izaicinoši parādīt, un, protams, mūsdienas, kur savu uzvaras gājienu svin brīvība un robežu nojaukšana, kas var atstāt visai negaidītas un pat neprognozējamas sekas.

“Kāpēc sievietes nogalina” aizsāk diskusiju par to, kā vīrieši atšķirīgās desmitgadēs izturas pret savām sievietēm. Tas uzskatāmi parāda, kā mainījusies ne tikai sievietes loma sabiedrībā, bet arī attieksme pret laulību. Vērojot, kā laiks, kurā sievietes dzīvo, liek pieņemt atšķirīgus lēmumus, arī skatītāji aizdomāsies – kādas ir manas dzīves vērtības un kā rīkotos es, dzīvojot katrā no desmitgadēm? Seriāls, kas noteikti jāredz katram seriāla “Bīstamās mājsaimnieces” cienītājam – “Kāpēc sievietes nogalina” – jau no 14. janvāra ceturtdienās, plkst. 21:40, “STV Pirmā!” un jau šobrīd jebkurā sev ērtā laikā lietotnē Shortcut.