Kāpēc šoka sasaldēšanas kameras ir labākā izvēle?

pixabay.com

Daudziem pārtikas ražotājiem un izplatītājiem piemērotas saldēšanas iekārtas izvēle ir mulsinoša, jo aukstuma iekārtu izvēle ir plaša. No tā, cik efektīva ir izvēlētā saldēšanas kamera, būs atkarīgas arī produktu garšas īpatnības, to sastāvdaļu saglabāšana un kvalitāte.  

 Viens no svarīgākajiem parametriem sasaldēšanas procesā ir ātrums, jo tas nosaka gala produkta kvalitāti un ekspluatācijas izmaksas.

Pārtikas produktu ražošanas vai tirdzniecības uzņēmumos šoka sasaldēšanas kameras ir viena no noderīgākajām iekārtām, kas ļaus būtiski samazināt produkta sasaldēšanas laiku. Vienlaicīgi iespējams saglabāt augstu produktu kvalitāti, izslēgt baktēriju vairošanās iespēju un saglabāt vērtīgo uzturvielu un vitamīnu saturu produktos, kā arī produkta oriģinālo garšu.

Kā notiek produkta saldēšanas process šoka saldēšanas kamerās?

  • Pirmais posms – atdzesēšana. Tas ir laika posms, kad produkts atdziest līdz stadijai, kurā iespējama sasalšana. Šoka saldēšanas kamerās ir iespējams šo laika posmu maksimāli saīsināt, salīdzinot ar periodu, kāds nepieciešams, lai tādu pašu rezultātu panāktu ar parastu saldētavu. Šoka sasaldēšanas kamerās, pateicoties griestu stāvoklim, gaisa plūsma, kuras temperatūra ir -350C/ - 370C ir vadīta tā, lai saldējamā produkta izvadītais siltums tiktu savākts uzreiz un novadīts saldēšanai.
  •  Otrais posms – piesaldēšana. Piesaldēšanas laikā notiek produkta struktūras kristalizācija. Temperatūras robežās no 00C līdz -50C vairāk kā 70% no produkta šķidrā sastāva tiek pārvērsts cietajā. Tas ir ļoti svarīgs brīdis, jo tieši no ātruma, kādā tiek sasniegts kreoskopiskais sasalšanas punkts ir atkarīgs kristālu izmērs, kas veidosies produktu audu šūnās. Šoka saldēšanas kamerās neveidojās lieli kristāli, atšķirībā no parastajām saldētavām. Lieli kristāli izjauc šūnu membrānas, kas ietekmē garšas īpašības pēc produkta atkausēšanas.
  • Trešais posms – pilnīga sasalšana. Šajā posmā temperatūra tiek pazemināta no -50C līdz -180C, tiek savākts atlikušais siltums no saldējamajiem produktiem un notiek galējā šķidro produkta frakciju sacietēšana. Tas nodrošina ilgstošu produkta uzglabāšanas termiņu, bez jebkādām fermentu izmaiņām tajos, kā arī iespēju bez zaudējumiem tos piegādāt realizācijas vietā.

 Šoka sasaldēšanas kameras sastāv no korpusa, kuru veido pati kamera ar durvīm un saldēšanas sistēma, kas nodrošina ātro sasalšanu. Kamera un durvis ir izgatavotas no PPU paneļiem 120 – 150mm biezumā, kas nodrošina termoizolāciju. Saldēšanas sistēmas agregāts ļauj atdzesēt temperatūru šoka saldēšanas kamerās līdz pat -400C. Lai nodrošinātu ātru produktu ievietošanu saldēšanas kamerās, tiek lietoti ratiņi ar plauktiem vai arī stacionāras stalažas ar pārvietojamām paplātēm.

SIA “Megastar” piedāvā šoka sasaldēšanas kameru aprēķinu, projektēšanu un aprīkošanu ar vajadzīgajām iekārtām.