Kāpēc svarīgi tīrīt mīkstās mēbeles?

pixabay.com

Plānojot mājas tīrīšanu, reti kad iedomājamies, ka arī dīvāns vai iemīļotais klubkrēsls būtu jāiekļauj tīrīšanas sarakstā. Visbiežāk notīrām putekļus no parastajām mēbelēm, izslaukām un izmazgājam grīdu, un tie, kuriem ir paklājs, to izsūc. Tomēr – paklājs, grīda vai mēbeļu virsmas uz kurām izvēlies gulēt vai sēdēt, vai ne?

Pilna servisa tīrīšanas uzņēmuma “General Cleaning” pārstāve Inga Politova skaidro, kāpēc svarīgi tīrīt mīkstās mēbeles: “Jāsāk jau ar to, ka, uzturot kārtībā mēbeles un regulāri tās tīrot, to izskats saglabāsies pievilcīgs daudz ilgāku laiku, nekā gadījumos, kad tās netiek tīrītas. Piemēram, dīvāns vienmēr izskatīsies labāk, ja būs svaigi tīrīts. No putekļiem un pleķiem tīrs dīvāns veidos patīkamāku telpas kopskatu. Paskatoties uz noputējušām mīkstajām mēbelēm, nereti rodas sajūta, ka telpā ir smacīgs, netīrs gaiss, savukārt, redzot tīras mēbeles, gribas uzelpot, un atrašanās telpā ir patīkamāka.”

Vēl viens iemesls mīksto mēbeļu tīrīšanai ir ģimenes veselība. Blusas, pelējums un baktērijas ātri vien spēj iekārtoties tur, kur guli, atpūties, spēlējies ar bērniem. Mikroorganismi, baktērijas, netīrumi laika gaitā sakrājas tik daudz, ka var radīt dažādus saslimšanu riskus tev vai tavai ģimenei. Inga bilst, ka baktēriju vairošanās dēļ pienāk brīdis, kad mēbeles sāk izdalīt nepatīkamu smaku.

“Trešais, ko vēlos pieminēt, ir gaisa kvalitāte. Lielākā daļa cilvēku neapzinās vai nav aizdomājušies par to, ka mīksto mēbeļu tīrīšana uzlabos iekštelpu gaisa kvalitāti. Dīvāna, gultas matrača un klubkrēsla tīrīšanas rezultātā telpu iemītnieki tiks vaļā no tādām problēmām kā pelējums, putekļi, mitruma lāsītes uz sienām un grīdas, kā arī pazudīs dažādi mikroorganismi un baktērijas, kas izraisa alerģijas. Elpošana kļūs daudz vienkāršāka – pat ja šobrīd šķiet, ka ar gaisu viss kārtībā, pēc mīksto mēbeļu tīrīšanas, atšķirība būs jūtama.”

Nereti cilvēki nezina, kā tīrīt mīkstās mēbeles, vai viņu krājumos nav tādu līdzekļu un iekārtu ar ko to darīt. Tāpēc vienkāršāk un ātrāk ir vērsties pie speciālistiem, kuri spēs kvalitatīvi un pareizi iztīrīt mēbeles. Ja esi nolēmis, ka vēlies dzīvot vidē, kurā ir tīrs gaiss un mēbeles izskatās gluži kā jaunas, vērsies pie “General Cleaning”.