Kariess – kā dziļā zobu fluorizācija palīdz tā profilaksei?

unsplash.com

Zobu kariess – tie ir tie paši labi pazīstamie caurumi zobā un cita veida zobu bojājumi. Lai gan zobārstniecība ir kļuvusi aizvien mūsdienīgāka un dažādas zobārstniecības procedūras – nesāpīgākas, tomēr ikviens no tām labprāt izvairītos. Kā to izdarīt? Parūpējoties par savu zobu veselību, regulāri veicot kariesa profilakses pasākumus pie zobārsta un zobu higiēnista. Viens no efektīvākajiem zobu kariesa profilakses veidiem ir dziļā zobu fluorizācija.


Kā notiek dziļā zobu fluorizācija?

Dziļās zobu fluorizācijas procedūra ir pavisam īsa un nesāpīga. Pirms tam gan jāveic zobu nopulēšana, zobārsts veic turpmāko fluorizācijas procedūru. Tās gaitā uz zoba virsmas tiek uzklāts īpašs preparāts, kurš satur fluoru biopieejamā formā. Tas palīdz padarīt zoba emalju izturīgāku un blīvāku, tātad neuzņēmīgu pret dažādām baktērijām, kas izraisa kariesu.


Kādēļ fluors ir svarīgs zobu veselībā?

Fluors veicina minerālu satura atjaunošanos zobu emaljā. Saistīdams citus minerālus, piemēram, kalciju, tas veido aizsargājošu cietu slāni ap zobu. Tas aizsargā zoba iekšējos audus no baktērijām, kas ar ēdienu un siekalām rodas mutes dobumā, piemēram, cukura kaitīgās iedarbības.


Kādēļ tieši dziļā zobu fluorizācija?

Šī procedūra ne vien veic zobu kariesa profilaksi, bet arī novērš tik izplatīto zobu jūtīgumu. Tā ir ekonomiska un droša zobu veselības procedūra, kas mazinās zobu bojāšanos nākotnē. Turklāt fluora preparāti nelielā apjomā neatstāj negatīvu ietekmi uz cilvēka organismu, tādēļ šo procedūru nepieciešamības gadījumā var nozīmēt arī grūtniecēm un bērniem. Šī procedūra noderēs arī tiem, kuriem zobu audos trūkst fluors un kalcijs.

Tāpat dziļā zobu fluorizācija palīdz apstādināt zoba bojāšanos cauruma sākuma stadijā. Taču lielāku bojājumu gadījumā jau būs jāpielieto citas metodes, par kurām varēs konsultēt zobārsts.


Kur veikt dziļo zobu fluorizāciju?

 Stiprināt zobus, mazināt kariesa un citu zobu saslimšanu risku, kā arī atbrīvot zobus no pārmērīga jutīguma palīdzēs profesionāla zobu higiēna un labs zobārsts. Piesaki savu vizīti zobārstniecībā “Eirodent”!


Kādus vēl pakalpojumus sniedz zobārstniecībā “Eirodent”?

Klīnikā tiek piedāvāta klasiskā zobu ārstēšana, tiek diagnosticēti zobu bojājumi, ārstēts zobu kariess ar mūsdienīgākajiem materiāliem un metodēm, atjaunota zobu forma, aizstāti trūkstošie zobi un veiktas arī citas procedūras. Zobārstniecības klīnikā “Eirodent” izvēlas katram pacientam un viņa situācijai optimālāko ārstēšanas plānu.