Kas aktuāls cilmes šūnu saglabāšanā un pielietošanā medicīnā?

pixabay.com

Pēdējo desmit gadu laikā medicīnā tiek intensīvi iepazīta cilmes šūnu terapijas apbrīnojamā efektivitāte, salīdzinot ar tradicionālajām metodēm. Atšķirībā no medikamentozās ārstēšanas, pacienta ārstēšanā tiek izmantotas organisma šūnas, kuras organisms neatgrūž, tādēļ šī ir īpaši perspektīva medicīnas nozare, kura tiek pētīta, lai atklātu jaunus cilmes šūnu pielietojuma veidus. Iepriekš jau esam rakstījuši, ka pastāv iespēja saglabāt cilmes šūnas, kuras var izmantot kombinētā terapijā dažādu veselības problēmu ārstēšanā, piemēram, neauglības ārstēšanā gan sievietēm, gan vīriešiem, kā arī dažādu saslimšanu gadījumā.

Lai jaunās tehnoloģijas un zināšanas prasmīgi varētu pielietot medicīnā – ir būtiski apmainīties ar dažādu valstu profesionāļu pieredzi un zināšanām, sekot līdzi šīs nozares attīstībai un jaunākajiem atklājumiem.

iVF Riga ikgadējā starptautiskā konference

Tieši tādēļ 2020. gada 7. februārī norisinājās ikgadējā starptautiskā konference “Latvian Annual IVF - Cell therapy meeting”, kas veltīta šūnu tehnoloģijām un reģeneratīvajai terapijai, vīriešu dzimumšūnu cilmes šūnu radīšanas iespējām, onkoloģisko slimību ārstēšanai, izmantojot cilmes šūnas, un citām tēmām par cilmes šūnu izmantošanas iespējām. Konferenci organizēja iVF Riga klīnika un iVF Riga Cilmes šūnu centrs. Konferencē piedalījās daudzu nozaru speciālisti, zinātnieki un pētnieki no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas, Apvienotās Karalistes un Spānijas, kuri pastāstīja par jaunākajām pieejām un metodēm savā jomā.

Lekciju tēmas tika veltītas cilvēka sēklinieku atjaunošanai in vitro; dzimumšūnu izveidošanai in vitro, un cik tuvu mēs esam; sertoli šūnu cikla latentitātes regulēšana ar retinoblastomas olbaltumvielu palīdzību; spermatogoniālas cilmes šūnas un kur tās atrodamas utt. iVF Riga Holdinga vadītāja Dr. Violeta Fodina pastāstīja konferences dalībniekiem par PRP-terapijas pielietošanas iespēju sieviešu neauglības ārstēšanā un dalījās ar pirmajiem pozitīviem ārstēšanas rezultātiem iVF Riga klīnikā. Lielu interesi un iespaidu izraisīja lietuviešu ārstu lekcija “Hematopoētisko cilmes šūnu transplantācija pacientiem ar dažādiem ļaundabīgiem audzējiem”, kurā tika stāstīts par to, kā mūsu kaimiņi no Kauņas jau vairākus gadus šo metodi veiksmīgi izmanto savā praksē.

Konferenci apmeklēja medicīnas un bioloģijas studenti, ārsti-speciālisti, gan Latvijas, gan ārzemju pētnieki, kuri interesējas par cilmes šūnu pielietošanu un ārstēšanas iespējām ar šūnu palīdzību.

Konferences mērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar jaunajām, progresīviem zinātniskiem sasniegumiem un nostrādēm šūnu tehnoloģijas un reģeneratīvas terapijas jomā un nodrošināt komunikācijas platformu speciālistiem no Latvijas un visas Eiropas – tā ir laba iespēja ārstiem iegūt jaunas zināšanas, lai pēc tam droši tās varētu izmantot savā praksē, izmantojot visprogresīvākās un personalizētas zāles, ārstēšanas metodikas un tehnoloģijas.

Lai uzzinātu, kādas ir cilmes šūnu saglabāšanas un izmantošanas tehnoloģijas un iespējas, piesakies konsultācijai par cilmes šūnu saglabāšanu vai ekskursijai iVF Cilmes šūnu centra laboratorijā!