Kas būs izdevīgāks – lietots vai jauns komerctransports?

Iespēja ieguldīt līdzekļus pilnīgi jaunā kravas transportā vai pašizgāzējā šķiet pareizs lēmums, kas ilgtermiņā atmaksāsies un būs labākais risinājums. Bet vai tā tiešām ir? Varbūt, kārtīgi apsverot,  izrādās, ka labāk transportlīdzekli meklēt lietotu, jo tā būs gan lētāk, gan izdevīgāk.

Kas ir jāņem vērā, plānojot  komerctransporta iegādi?

  • Noskrējiens

Izvēloties komerctransportu savam biznesam, pirmkārt, uzmanība jāpievērš noskrējienam. Ja kravas transportlīdzekļa iegādei ir iespēja atvēlēt, piemēram, 100 000 EUR, šķiet – skaidra lieta, ka jāņem jauns. Bet svarīgi parēķināt, cik kilometrus dienā ar to paredzēts nobraukt. Ja izrādās, ka ikdienā mērojamais ceļš ir ne vairāk kā 30km – no lauka līdz nodošanas punktam, kas mēnesī nepārsniedz 1000km, pirkt dārgu, jaunu transportlīdzekli vienkārši nav loģiski.

Savukārt, ja katru dienu ir jābrauc apmēram 600 000km, nebūs prātīgi skatīties uz lietotu transportlīdzekli, kura noskrējiens ir 1000 000km, jo tas nozīmēs, ka mašīna katru otro dienu visticamāk būs jāved remontēt.

Tāpēc katram, kurš plāno iegādāties transportlīdzekli, būtiski saprast – kāds būs mēneša vai gada noskrējiens un ar šo informāciju jāvēršas pie komerciālo transportlīdzekļu tirgotāja, kurš varēs palīdzēt ieteikt piemērotāko risinājumu, lai nesanāk, ka nauda tiek izsviesta vējā vai ieguldīta nepārdomāti - nepietiekami jaudīgā transportā, kas jau pēc gada būs nelietojams.

  • Finansiālās iespējas

Nav ieteicams ņemt aizdevumu bankā, noformēt kredītu vai līzingu, lai iegādātos lietotu komerctransportu, jo tas ir riskanti. Kad šis transportlīdzeklis saplīsīs – tik un tā būs jāturpina atmaksāt nauda, pat ja remonts izmaksās dārgi un iekavēsies darbi, līdz ar to arī peļņa. Lietots transportīdzeklis ir izdevīgs gadījumos, kad ir mazāk naudas nekā nepieciešams jaunam, tomēr šī nauda ir un to var samaksāt uzreiz. Uzņēmums Fliegl , kas tirgo dažāda veida komerciālos transportlīdzekļus, piedāvā arī nopirkt Jūsu veco, lietoto komerctransportu, lai palīdzētu iegādāties jaunu, iespējams pat bez līzinga vai kredīta!

  • Transportlīdzekļa marka

Ja biznesam ir nepieciešami vairāki transportlīdzekļi un plānots iegādāties lietotu, izdevīgi ir iegādāties tā paša ražotāja un markas spēkratus, kas jau ir iepazīti un atzīti par labiem esam. Tas ļaus īpašniekam vieglāk saprast un prognozēt mašīnas “uzvedību”, kā arī paredzēt remonta izmaksas.

Lai pircēja gaidas un vēlmes sakristu ar realitāti un izdotos atrast īsto transportīdzekli,  vislabāk ir doties uz tikšanos klātienē pie transporta konsultantiem. Konsultācijas pie “Fliegl” ir bezmaksas un tās var pieteikt sazinoties telefoniski ar Valtu Kļaviņu - 29228815.