Kas jāievēro pirms un pēc jaunu logu ielikšanas

Arī tad, ja logu nomaiņa tiek uzticēta profesionāļiem, mājokļa saimniekam būtu jāseko līdzi procesam un jāpievērš uzmanība noteiktiem faktoriem, kas ietekmēs logu ekspluatāciju. Jo kārtīgāk un pareizāk tiek veikta jauno logu montāža, jo ilgāk tie saglabāsies labā stāvoklī.

Kā jāsagatavojas logu nomaiņai?

  • Logu montāžas, arī apdares laikā nepieciešams maksimāli atbrīvot telpu un atlikušos priekšmetus nosegt, jo darbu veikšanas laikā veidojas daudz putekļu.
  • Tā kā darbi ir saistīti ar troksni, ieteicams brīdināt kaimiņus par darbu veikšanas dienu – to var saskaņot gan ar paziņojumu kāpņutelpā, gan informējot nama pārvaldnieku.
  • Ir jāizvērtē arī iespēja novietot meistaru auto ēkas tuvumā, nepieciešamības gadījumā laicīgi sagādājot atļaujas.

Ko nevajadzētu aizmirst, kad tiek likti jauni logi?

  • Logi tiek piegādāti ar ražotāja kvalitāti apliecinošām CE uzlīmēm. Parasti tās pēc logu montāžas, klienta ērtības dēļ, tiek noplēstas, jo tiek līmētas uz stikla paketēm ārējā daļā, kur grūti piekļūt. Vienmēr var palūgt uzlīmes saglabāt vai iepazīties ar tām, pirms logs tiek iemontēts, lai pārliecinātos par saņemto logu īpašībām.
  • Logu montāžas laikā nepieciešams uzmanīt, lai montāžas putas tiktu nosegtas. Vislabāk to darīt, izmantojot speciālas tvaika izolācijas montāžas lentas, kas nosedz putas iekšpusē un ārpusē; kā arī neatlikt aiļu apdari ilgāk par mēnesi pēc logu montāžas. Ja putas paliek brīvi pieejamas saules staru un mitruma ietekmei, tas var radīt problēmas nākotnē.
Ultravioleto staru ietekmē putas maina savu krāsu (paliek tumšākas) un struktūru, beigās kļūstot līdzīgas smiltīm un sairstot.

Savukārt uz putām nokļuvuši ūdens pilieni - kondensāts, it īpaši ziemas sezonā, sasalstot un atkūstot bojā putu slāni. Tādējādi jau pēc pāris gadiem blīvējumā var rasties spraugas, pa kurām telpā tiek ne vien aukstums, bet arī mitrums, izraisot pelējumu. Tāpēc ļoti jārūpējas, lai putas tiek pasargātas no ārējo laikapstākļu ietekmes.

  • Ar labu nolūku ilgāk saglabāt nevainojamu rāmju izskatu, bieži netiek laicīgi noņemtas rāmju aizsargplēves. Diemžēl saskarē ar sauli tās ļoti cieši pieķeras rāmjiem un, mēģinot aizsargplēves noņemt pēc ilgāka laika, tas sagādā lielas grūtības. Plēve vairs brīvi nenāks nost un daļēji paliks praktiski nenoņemama uz rāmja. Tāpēc rāmju aizsargplēves jānoņem ne vēlāk kā mēneša laikā pēc logu iegādes.

Kā pareizi jārūpējas par logiem?

  • Jāņem vērā, ka logiem nepieciešama ne tikai mazgāšana, bet arī regulāra apkope, tāpēc blīvgumijas jāiesmērē ar silikonu saturošu līdzekli un furnitūra jāeļļo. Apkopi ieteicams veikt 2x gadā - pavasarī un pirms ziemas.
  •  Ja telpās jūtams vēsums, visticamāk loga vērtne nepieguļ rāmim pietiekami cieši. To var novērst ar logu regulēšanu. Reizēm var būt nepieciešama arī furnitūras daļēja vai pilna maiņa. To varēs novērtēt meistars, apskatot logu uz vietas.
  • Blīvgumiju maiņa nepieciešama tad, ja tās kļuvušas cietas, neelastīgas, izdrupušas.
  • Ja ievērojat, ka starp stikliem, paketes iekšpusē, sāk krāties putekļi vai mitrums (kas nav noslaukāms no ārpuses), tad tā ir zaudējusi savu hermētiskumu un nepieciešama stikla paketes maiņa.