Kas jālieto uzturā, lai saglabātu ādu tvirtu?

Photo by Trang Doan from Pexels

Daudzi no mums vēlas, lai āda nekad nenovecotos, vienmēr būtu tvirta un elastīga. Taču novecošanās process ir neizbēgams un vienīgais, kas atliek, ir pierast pie jaunajām aprisēm un iemīlēt savu ķermeni tādu, kāds tas ir. Bet, vai tiešām to nav iespējams aizkavēt, kaut vai par pāris dienām? Ir! Tāpēc esam atlasījuši produktus, ko nepieciešams ieviest savā ikdienas uzturā, lai saglabātu ādu elastīgu ilgāk.

Citrusaugļi

Citrusaugļu iekļaušana ikdienas uzturā sniegs pozitīvu ietekmi uz tavu ķermeni! Augļu sastāvā esošais C vitamīns stimulēs ādas elastību. Piemēram, viens lielais mandarīns satur aptuveni 32mg C vitamīna, kas ir liela daļa no dienas (75-90mg) ieteicamās devas. C vitamīns veicina kolagēna vairošanos. Citrusaugļi lielākoties satur arī nelielu devu cinka un selēna – barības vielas, kas uzlabo elastīna veidošanos.

Paprika

C vitamīna daudzums šajā dārzenī pārsniedz dienas minimālo devu vismaz divas reizes! Vienā paprikā atradīsi 119.8 mg vitamīna. Ja meklē vienkāršu un ātru avotu, kur gūt kolagēna stimulatorus – izvēlies papriku! Iekļaujot šo dārzeni ikdienas uzturā, novērosi ne tikai to, ka āda kļuvusi elastīgāka, bet arī to, ka vecā āda nedaudz sāks savilkties.

Zaļā tēja

Tā ir pilna ar antioksidantiem un polifenoliem, kas cīnās ar brīvajiem radikāļiem. Tās sastāvā ir arī vielas, kas izskalo toksīnus un paātrina metabolismu.

Gurķis

Palīdz attīrīt organismu un uztur ūdens līmeni organismā, pateicoties tam āda tiek apgādāta ar pietiekamu ūdens daudzumu.

Krustziežu dārzeņi

Krustziežu dārzeņu iekļaušana savā uzturā varētu veicināt vaļīgās ādas savilkšanos. Šajā grupā ietilpst brokoļi, kāposti, Briseles kāposti, baltie redīsi, kāļi, ūdenskreses. Visos šajos dārzeņos ietilpst nepieciešamās sastāvdaļas, kas uzlabo ādas stāvokli. Piemēram, 180g brokoļu atradīsi 81.2 mg C vitamīna, 0.37 mg cinka un 2.3 mcg (1mcg=0.001mg) selēna.