Kas jāņem vērā, izvēloties gultu bērnam

Foto: SIA Daiļrade Koks

Kad mazulis no zīdaiņa vecuma ir izaudzis, vecāki nereti ir jauna izaicinājuma priekšā - kādu tad nākamo gultiņu īsti izvēlēties?


Lūk, daži padomi, kas atvieglos Jūsu izvēli:

1. Izlemiet, vai nākamo gultu pirksiet bērnam uz ilgu laiku, vai tomēr īsākam pārejas brīdim. Šeit jāņem vērā, vai bērnam ir pašam sava istaba, vai tā jādala ar vēl kādu ģimenes locekli.
Ja bērni vienā istabā ir vairāki, izskatiet variantu par divstāvu gultu, kas noteikti atbrīvos dzīves telpu dienā.

2. Rūpīgi izmēriet jaunajai gultai atvēlēto vietu, lai izvairītos no liekiem sarūgtinājumiem brīdī, kad jaunā gulta aizņem visu istabu un nekam citam vairs vietas nepietiek. Bieži vien arī pāris cm spēlē izšķirošu lomu – šobrīd
ražotāji piedāvā arī viegli transformējamas gultas, kuras pa dienu var saīsināt, bet uz nakti izvilkt vajadzīgajā garumā.

3. Izvērtējiet, vai jaunajai gultai ir vai nav vajadzīgs sāna drošības bortiņš, kas neļaus bērnam naktī izkrist no gultas. Šobrīd ir iespējams iegādāties atsevišķus drošības bortiņus, kurus vajadzības gadījumā var uzkabināt uz gultas sāna.

4. Ja vēlaties izvelkamu veļas kasti zem gultas, izmēriet, vai būs brīva vieta tās izvilkšanai.

5. Raugoties ar skatu nākotnē, izlemiet vai gribēsiet arī gultai pieskaņotu rakstāmgaldu, drēbju skapi vai kumodi. Daudzi ražotāji šobrīd piedāvā pilnu bērnu istabas komplektāciju.
No sākuma varat nopirkt gultu, vēlāk piepirkt klāt citas vajadzīgās mēbeles. Šinī situācijā gan būtu labi to visu iegādāties pie tirgū stabiliem tirdzniecības uzņēmumiem, lai noskatītās mēbeles būtu pieejamas tad, kas tās Jums ir nepieciešamas.

6. Mazām telpām pastāv opcija izvēlēties tahtu, kas pa dienu kalpos kā dīvāns, bet naktī pārvērtīsies par gultu.