Kas jāzina, izvēloties pasākumam piemērotu muzikālo noformējumu un gaismu nomu

Kāzas, dzimšanas dienas, korporatīvās ballītes – jebkuram pasākumam, lai radītu atbilstošu atmosfēru būs nepieciešams gan īpašs apgaismojums, gan muzikālais noformējums – DJ vai dzīvā mūzika.

Kas jāņem vērā izvēloties muzikālo noformējumu?
                     
• Ja pasākums būs garš (līdz 10 stundām) un noalgota dzīvā mūzika, tad jāatceras, ka parasti mūziķi uzstājas ne vairāk par divām reizēm un katra uzstāšanās ir vidēji 40 minūtes gara, ar zināmu laika intervālu pa vidu.

• Tādos gadījumos paliek neaizpildītais laiks, kurā arī nepieciešams padomāt par atbilstošu fona mūziku, lai neiestātos neveikls klusums. Ir divi risinājumi – papildus izvēlēties DJ vai pašrocīgi izveidot plejlisti kādā mūzikas atskaņošanas servisā, piemēram, Spotify.

• Nereti muzikanti piedāvā ierasties ar savu skaņas tehniku, bet diez vai tā tiks atstāta izmantošanai pēc mākslinieku aizbraukšanas. Tāpēc iespējams skaņas tehnikas noma ir pareizā izvēle šāda gadījuma

• Atsevišķos gadījumos viesu mājas rīcībā ir piemērota skaņas sistēma, kas nodrošinās muzikālo noformējumu. Tad papildus būs nepieciešama tikai mikrofonu noma, lai nodrošinātu uzrunu un citu aktivitāšu dzirdamību.

• Nomātās tehnikas uzstādīšana nav sarežģīta - nomas uzņēmuma speciālisti parādīs kā to izdarīt kā arī, protams, iespējams pasūtīt nomas pakalpojumu ar uzstādīšanu. Tādejādi var ietaupīt izmaksas uz DJ vai muzikantiem, kā arī būt drošam, par to, kāda tieši mūzika tiks atskaņota.

• Tomēr jāatceras, ka mūzikas izvēlei jāpieiet atbildīgi – vēlams nevadīties tikai pēc personīgās gaumes, jāievēro vienots stils un jābūt pietiekamam daudzumam un dažādībai, lai nesanāk, ka tiek atskaņotas daži desmiti dziesmu “uz riņķi”.


Kas jāņem vērā izvēloties pasākuma apgaismojumu?

• Apgaismojuma izvēle lielā mērā ir atkarīga no tā, kādai jābūt atmosfērai pasākumā. Nereti orģinālais telpas apgaismojums ir vēss un nerada saviesīgu brīvu atmosfēru, tādēļ bieži tiek izmantot LED fona apgaismojums. Tie ir prožektori kurus var ieslēgt dažādos krāsu un darbības režīmos, izvietot pa telpas perimetru un aptumšojot orģinālo telpas apgaismojumu. Tādā veidā iespējams iegūt krietni patīkamāku telpas vizuālo noformējamu.

• Ja pasākumā paredzētas ne tikai klasiskas dejas – laba ideja ir papildināt apgaismojumu ar kādu kustīgo gaismu efektu, līdzīgi kā naktsklubos. Tas rada “dejojamu” ballītes atmosfēru.

• Arī šajā gadījuma risinājums ir gaismu noma un nomas kompānija ar prieku ieteiks aptuveni nepieciešamo gaismekļu skaitu, ņemot vērā telpas izmēru un citus apstākļus. Piemēram, telpām ar gaišām sienām un griestiem vajag krietni mazāk gaismekļu, nekā telpām ar koka faktūras virsmām.

• Gaismu efektus labi papildina dūmu mašīna, bet šādā gadījumā jābūt uzmanīgiem ar dūmu detektoriem. Noteikti jāpārliecinās, ka ugunsdrošības signalizācija nereaģēs uz piedūmojumu un nesāks darboties.