Kās jāzina par paku eksprespiegādēm ar autobusu?

pexels.com

Eksprespasts, kurjeru pakalpojumi un pārvadājumi pa Latviju un uz ārvalstīm ir ierasta prakse gan privātpersonām, gan uzņēmējiem , lai nogādātu sūtījumus tur, kur tas nepieciešams. Ja gribas savu sūtījumu  nogādāt kaimiņvalstīs pavisam ātri – tajā pašā dienā, 5 stundu laikā, eksprespiegāde ar autobusu būs īstais risinājums. Uzņēmuma “Cargobus” pārstāvētie autobusi Tallina-Rīga un Viļņa-Rīga (un otrādāk) kursē bieži un regulāri.

Kādi ierobežojumi ir sūtījumiem, kurus piegādā ar autobusiem?

  • Sūtījumu svars nedrīkst pārsniegt 30kg;
  • Maksimālais vienas malas garums ir 150cm;
  • Kopgarumam, jeb pakas perimetram ir jāiekļaujas 3m;
  • Var transportēt dažāda veida sūtījumus, izņemot aizliegtās vielas un priekšmetus.

Kādi specifiski sūtījumi tiek piegādāti ar eksprespiegādēm?

  • Medicīnas iestādes sūta asins paraugus un analīzes, zobu protēzes utt.
  • Pārtikas ražotāji

Piemēram, krabju audzētava Igaunijā ir sūtījusi savu produkciju restorāniem Latvijā, jo krabji bija sasaldēti un atbilstoši iepakoti, tāpēc nepastāvēja risks, ka tie pāris stundu laikā sabojāsies

  • Rezerves daļas

Vai ir iespējams, ka sūtījumam nebūs vietas bagāžas nodalījumā un to nevarēs piegādāt ?

Uzņēmuma “Cargobus” pārstāvis apliecina, ka šāda situācija nav iespējama, jo viņiem katrā autobusā ir atsevišķi izdalīta kravas nodaļa, kurā ir paredzēta vieta sūtījumiem, kas tiek sūtīti ar viņu uzņēmuma starpniecību.

Vai eksprespiegādes ir drošas?

Katru sūtījumu ir iespējams arī apdrošināt, tomēr, kā atklāj “Cargobus” pārstāvis, viņu pieredze liecina, ka eksprespiegādes  ir drošas un uzticamas.

Kā iepakot sūtījumus?

Piemērotu iepakojumu iespējams iegādāties gan sūtīšanas terminālī, gan atrast paša spēkiem. Pareizi iepakots sūtījums ļaus izvairīties no riska, ka pakas saturs nenonāks galamērķī vesels un labā stāvoklī.