Kas noteikti jāņem vērā, dodoties uz Taizemi?

pixabay.com

Pēdējo gadu laikā popularitāti nezaudējis galamērķis ir Taizeme, tāpēc esam sagatavojuši pāris ieteikumus, kas jāņem vērā, apmeklējot krāšņo Taizemi.

Taizeme izceļas ne tikai ar Nacionālajiem parkiem, skaistajām svētvietām, dažādo augu un dzīvnieku pasauli, bet arī ar brīnišķīgo arhitektūru, no Eiropas tik atšķirīgo ēdienkarti, kalniem, ūdenskritumiem un pazemes alām. Taizemieši viesus sagaida ļoti sirsnīgi un ikvienam ļauj justies kā vietējam, taču ir pāris lietu, kuras būtu jāņem vērā šajā galamērķī.

1.       Uzmanies no aizdomīgiem piedāvājumiem!

Atrodoties vietās, kas zināmas kā “tūristu iecienītās”, esi ļoti acīgs un esi kritisks, jo būs cilvēki, kas centīsies tevi izmantot. Tie varētu būt Tuk-Tuk vadītāji, kas piedāvās apskatīt pilsētu par neticami zemu cenu (kas galu galā novedīs līdz viņu draugu veikaliņam vai pat vairākiem), tāpat kā tirgotāji, kas par salīdzinoši zemāku cenu pārdos tavas mīļākās smaržas, bet iepakošanas brīdī samainīs tās pret pakaļdarinājumu. Prātīgākā rīcība situācijā, kad sāc justies neērti, ir iet prom un neielaisties sarunās – tad viss būs kārtībā!

Atceries – ja kāds piedāvājums izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība – tā visdrīzāk arī ir!

2.       Alkohols nav tāds, kādu esi ieradis dzert!

Bieži vien ielu malās vai tirgus laukumos redzēsi galdus, kas noklāti ar spainīšiem, kuros iekšā atrodas alkohols un uzdzeramais, piemēram, Taizemiešu viskijs, vodka vai džins vienā pudelē un kola vai enerģijas dzēriens skārdenē. Uzmanies! Lai gan tu netiksi apkrāpts, jo savu mērķi – apreibināties, būsi sasniedzis, šis “spainītis” liks tev aizmirst savu vārdu, valodu un valsti no kuras esi nācis. Visbiežāk ar vienu šādu spainīti pietiek visam vakaram, otro spainīti labāk pat neaiztikt! Ja būsi viens pats, vai jau iereibis brīdī, kad iegādāsies spainīti, vari pakļaut sevi apkrāpšanas riskam vai tikt aplaupīts, tāpēc, pat, ja esi nolēmis iegādāties spainīti, iepazīsties ar tā saturu viesnīcā – draugu kompānijā, vēlams, padodot spainīti uz apli.

3.       Esi uzmanīgs satiksmes tuvumā un kā satiksmes dalībnieks!

Lielākoties braukšanas līmenis Taizemē šausminošs. Uz ceļiem notiek daudz negadījumu tikai nekontrolētās braukšanas dēļ, kas izraisa bīstamu manevru veikšanu kā vietējiem vadītājiem, tā tūristiem. Turklāt kājāmgājēji bieži vien tiek ignorēti. Ielās darbojas nevis ceļu satiksmes noteikumi, bet gan kuram lielāka mašīna, tam priekšroka, likums. Diemžēl disciplinētība nav Taizemiešu garā, un, lai gan ikdienā tas padara vietējos ārzemnieku acīm šarmantus, uz ceļiem tā nav joka lieta. Vienkāršākais veids, kā neiekļūt nelaimes gadījumā, būs sekot un atdarināt taizemiešu satiksmes manieri. Ja esi nonācis pie gājēju pārejas – pārliecinies vairākas reizes, ka tiec laists pāri, savukārt vietās, kur iespējams šķērsot ielas pa gaisa tiltiņu, izmanto tos!

Ievērojot šos padomus, tavs ceļojums uz Taizemi būs izcils un varēsi atpūsties uz visiem 100!