Kas obligāti jāapmeklē Muzeju naktī Rīgā?

Photo by Clem Onojeghuo on Unsplash

Muzeju nakts jau ir ierasts kultūras pasākums Latvijā, kas ik gadu ļauj vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju apmeklēt muzejus teju visās lielajās pilsētās bez maksas. Šogad muzeju nakts norisināsies 18.maijā un ilgs līdz pat 19.maija vēlai naktij. Ja vēl neesi izlēmis, ko tieši vēlies apmeklēt, esam atlasījuši vietas, kur mūsuprāt noteikti vajadzētu doties!

Latvijas Arhitektu savienība aicina interesentus apskatīt Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 nominantu darbus. Ierašanās 19:00, apskate iespējama līdz 1:00.

Latvijas Kultūras koledža sākot ar 20:00 līdz pat 00:00 piedāvās dažādas radošās performances – deja, teātris, māksla un literatūra. Tas noteikti būs kas neierasts un atšķirīgs.

Žaņa Lipkes memoriāls būs sagatavojis aizraujošu orientēšanās spēli pa Ķīpsalu, kurā katrs interesents varēs piedalīties no 14:00 līdz par 21:00. Bērni no 17:00 līdz 20:00 varēs piedalīties radošajās darbnīcās, bet tiem, kas ieradušies apskatīt memoriālu 19:00 būs iespēja iet ekskursijā. Vēlāk varēsi skatīties “Tēvs nakts” filmu, kas stāsta par Lipkes ģimeni, savukārt 23:00 baudīsi Jēkaba Nīmaņa koncertu.

Aldara alus darbnīca parūpēsies par neaizmirstamu pieredzi un atmosfēru, jo visa vakara gaitā apmeklētājus priecēs neatkarīgā teātra trupa KVADRIFRONS. Būs gan teatrālas performances, gan alus degustācija, gan mūzika, turklāt varēsi arī izstaigāt alus darītavu un redzēt, kur top gardie dzērieni. Apmeklētāji gaidīti no 17:00 līdz pat 00:00.

Rīgas Pils apskatei būs pieejama no 18:00 -24:00. Apmeklētājiem būs iespējams apskatīt pils restaurēto un renovēto priekšpils daļu. Vēršam uzmanību, ka pirms iekļūšanas pilī tiks pārbaudītas personiskās mantas.

Latvijas fotogrāfijas muzejs no 19:00 līdz 00:00 piedāvās apskatīt “Atmiņu stāstu par Baltijas ceļu”.

Latvijas mākslinieku savienības muzejā būs iespēja apskatīt pastāvīgo ekspozīciju un piedalīties radošajās darbnīcās, to varēsi pagūt no 19:00 līdz 23:00.

Mākslas muzejs Rīgas birža no 18:00 līdz 23:00 sniegs iespēju apmeklētājiem iepazīties ar restauratoru darba aizkulisēm, savukārt atraktīvākajiem apmeklētājiem no 19:00 līdz 22:00 kopā ar Mākslas muzeja Jauniešu klubu būs iespējams piedalīties orientēšanās stafetē.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs sagaidīs ar vērienīgu programmu, būs iespēja dzirdēt gan koncertus, gan apskatīt ekspress-izstādes, gan piedalīties brīvajā mikrofonā, gan vērot improvizāciju, gan skatīties dokumentālu seriālu. Muzejs durvis vērs 19:00 un būs atvērts līdz 1:00.

Arvien biežāk novērojams, ka cilvēki no Rīgas Muzeju naktīs brauc apskatīt objektus ārpus galvaspilsētas, savukārt cilvēki no novadiem, brauc apskatīt Rīgā esošos muzejus, tāpēc tiem, kuri ieradušies no reģioniem, iesakām pārnakšņot “Doma Hostel”, kas atrodas Vecrīgā, pie Doma laukuma. Tur ikvienu sagaidīs viesmīlīgs personāls un izdevīgas cenas! Vēlam patīkamu kultūras baudījumu Muzeju naktī!