Kas obligāti jāredz Ēģiptē?

Šķiet, ka karstums mūsu platuma grādos šogad vairs neatgriezīsies, tāpēc jāmetas meklēt vietas, kurās siltums ir neremdināms. Tiem, kuri alkst pagarināt siltās dienas, noteikti būtu jādodas pelnītā ceļojumā uz pasakaino Ēģipti, kur ne tikai ir vismaz 25 grādi (lielākoties pat 30 grādi), bet arī iespējams iepazīt atšķirīgo kultūru, jāt kamieļa mugurā un apskatīt vēl līdz šim prātam neiedomājamas vietas!

Ēģiptē dodies apskatīt piramīdas!

Viens no populārākajiem objektiem neapšaubāmi ir piramīdas. Vēl līdz šai dienai daudziem nav saprotams, kā kāds varēja uzbūvēt kaut ko tik lielu un varenu. Gīzas nekropole ir populārākais apskates objekts – tajā atrodas 3 no Ēģiptes piramīdām. Gīzā iespējams atrast arī Lielo Sfinksu un apskatīt lielāko no Gīzas piramīdām, kas ir viena no 7 pasaules brīnumiem!

Izstaigā Ēģiptes tempļus

Apskati senos tempļus un atgriezies atpakaļ laikā veroties drupās, kas palikušas kā pagātnes vēstneši. Karnakas tempļu kompleksa teritorijā atrodas līdz pat 200 objektiem, kurus varēsi apskatīt. Ja tevi interesē vēsture, esi bruņojies ar ūdens pudeli un vēlmi izkustināt kājas – šī būs īstā vieta! Arī Luksoras un Philae tempļi ir apskates vērti un derēs īsākām pastaigām. Savukārt, vēl viens grandiozs apskates objekts ir Abū Simbelas tempļi. Tie ir divi masīvi akmens tempļi Ēģiptes dienvidu daļā – Nūbijā. Tempļi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tikuši veidotie Senajā Ēģiptē farona Ramzesa Lielā valdīšanas laikā, tie ir aktuāli ikvienam vēstures mīlim, līdz pat šodienai.

Ļaujies vietējo labumu valdzinājumam

Apmeklē tirdziņus, kuros atradīsi dažādas garšvielas, pārtikas produktus, apģērba gabalus, kurus līdz šim noteikti nebūsi redzējis. Iecienīts ir Khan el-Khalili tirgus, kurā atradīsi antīkas lietas, rokām taisītus aksesuārus, dažādas ēģiptiešiem raksturīgas mājas lietas, El Azbakeya Wall tirgū atradīsi grāmatas, kuras izdotas pat 19 gs. , Souq El Gom’aa tirgus norisinās katru piektdienu Kairā, tajā iespējams atrast visu iespējamo par lētākajām cenām! Drēbes vari meklēt šajā tirdziņā - Wekalet El Balah, savukārt uz vietas gatavotu ēdienu varēsi nobaudīt - Old Market – Sharm El Sheikh.

Jāj ar kamieli vai brauc ar kvadraciklu pa Ēģiptes tuksnešiem

Esi ekstrēmā sporta cienītājs? Izbaudi trakulīgu braucienu ar kvadraciklu pa Ēģiptes smilšainajiem laukumiem. Priekšroku dod mierīgai pastaigai – iemēģini, kā ir sēdēt kamieļa mugurā! Šādas aktivitātes tu noteikti nebūsi mēģinājis nekur citur!

Ļaujies Sarkanās jūras valdzinājumam

Piekļuve Sarkanajai jūrai ir tikai pāris valstīm – Ēgipte ir viena no tām. Kamēr esi šajā pasakainajā vietā, noteikti izmanto izdevību apskatīt, kādus dārgumus jūra sevī glabā, dodoties nirt kāda gida pavadībā. Visskaistākās vietas, kur redzēt koraļļu rifus un pārējo jūras dzelmē mītošo skaistumu, ir Šarm eš Šeiha un Hurgada. Abas pilsētas ir kā radītas atpūtai un siltuma baudīšanai – tā kā, ja ekskursijas nav tavs galvenais mērķis apmeklējot valstis, dodies uz kādu no šīm pilsētām un baudi dabas skaistumu, saules siltumu un jūras dārgumus!

Ja esi iedvesmas pilns doties uz Ēģipti jau šogad, sazinies ar tūrisma aģentūru Palm Tours, meklējot kontaktinformāciju palmtours.lv. Pačukstēsim, ka aģentūra jau ir sākusi tirgot izdevīgus piedāvājumus ceļojumiem uz saulaino Ēģipti!