Kas tev jāzina par kažokādām pirms iegādājies tās?

Photo by Oleksandr Pidvalnyi from Pexels

Salīgākie no mums zina, kā tas ir, kad veikalos atrodamās jakas nekad nav pietiekami siltas, lai novērstu drebināšanos ziemā. Tomēr – kāds varētu būt risinājums? Ģērbt neskaitāmas drēbju kārtas, lai saglabātu siltumu vai labāk atrast drēbnieku un tikt pie kažokādas mēteļa, kurā siltums visas ziemas garumā būs garantēts.

Ir vairākas lietas, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties kažokādas. Interesanti, ka mūsdienās par daiļo dzimumu dēvējam sievietes. Kāpēc interesanti? Jo pucēties – nēsāt dažādus kažokus, papēžu zābakus un veidot matus, vēsturiski sāka vīrieši. Līdzīga tendence novērojama arī dzīvnieku valstī. Ja pavērosiet, tad redzēsiet, ka tieši tēviņiem ir krāšņākie kažoki. Arī paskatoties uz putniem – redzam, ka, piemēram, pīļu tēviņi ir daudz krāšņāki nekā pīļu mātītes.” Tieši tādēļ Aija iesaka izvēlēties tēviņu kažokus jakām vai mēteļiem – spalva būs krāšņāka un kuplāka.

Runājot par konkrētiem dzīvniekiem, Aija min trīs – bebrus, jenotsuņus un lapsas. Vislabākie kažoki ir bebriem. Tie ir viegli krāsojami, balināmi un arī griešana nesagādā nekādas problēmas. Bebru ādas ir plānas, tāpēc viegli veidot dažādas formas. Viņa stāsta, ka bebru ādas apģērbs kļuvis īpaši populārs jauniešu vidū. Ja gadās, ka bebru āda iegūta pašrocīgi, piemēram, kāds radinieks vai paziņa ir mednieks un atdevis ādu tev, pie virsdrēbes tiksi par vēl lētāku cenu. Turklāt bebru kažoks ir vienīgais, kurš neuzsūc slapjumu, tas nozīmē, ka lietainā laikā nebūsi izmircis kā slapjš suns, bet gan saglabāsi drēbes sausas.

Gluži pretēji ir ar jenotsuņa un lapsas kažoku – lietus laikā tas samirks un neizskatīsies pievilcīgi, taču sausā laikā tas izskatīsies vienreizēji. Šo dzīvnieku kažoki ir siltāki nekā bebra, tāpēc, ja, iedomājoties par ziemu, sāc drebēt, izvēlies kādu no tiem. Arī vizuāli lapsas un jenotsuņi ir pievilcīgāki, biezā dzīvnieka spalva padarīs tavu koptēlu atmiņā paliekošu.

Ja baidies, ka kažokā būs par karstu vai ka ieguldītie līdzekļi neatmaksāsies, jo nēsāsi to tikai aukstajā sezonā – nesatraucies, jo kažoku varēsi nēsāt arī pavasarī. Kažokāda ir elpojoša – siltajā sezonā tajā nav karsti, savukārt aukstajā, tā notur siltumu.

Kažokādu šūšanas darbnīcas speciālisti brīdina – ja iegādājies kažokādu pats, un plāno to nest uz darbnīcu, lai tiktu pie kārotā apģērba, pārliecinies, ka kažokāda ir svaiga un kalpos vēl ilgu laiku. Lai pārbaudītu to, vai āda ir laba, stingri to pavelc uz sāniem – ja tā plīst vai ieplīst, tad tā ir nostāvējusies vairākus gadus, ja tā ir elastīga, tad tā ir svaiga un to var izmantot šūšanai.

Lai tiktu pie kārotā mēteļa vai jakas, ar ideju dodies pie šuvējiem, un tiec pie unikāla apģērba!