Ko darīt, ja mājas pagrabā sūcas ūdens?

Sākoties pavasarim, daļai māju īpašnieku rodas jautājums: ko darīt ar ūdeni, kas sācis sūkties pagrabā caur sienām? Parasti šāda nepatīkama problēma atkārtojas ar gada periodiskumu. Iemesls tam ir tīri parasts: sākoties ziemas sniega pārvērtībai no sniega agregātstāvokļa uz ūdens formu, ūdenim ir kaut kur jāpaliek. Un, ja zeme ir sasalusi, tad bieži vieglākais ceļš ir uz tukšāko vietu, t.i. uz pagrabu. Ūdens sūkšanās pagrabos visa gada garumā ir iespējama arī gadījumos, kad ir augsts apkārtējais zemes  gruntsūdens līmenis. Biežāk tas gan notiek zemās vietās vai upju krastu tuvumā. Applūdis pagrabs nav tikai neērts. Tas bojā ne tikai tajā esošos krājumus, bet arī pašu ēkas struktūru, tāpēc ūdens plūšana ir jānovērš.

Kā apturēt ūdens sūkšanos pagrabā?

Agrāk šo jautājumu risināja, atrokot ēkas pamatus no ārpuses un noklājot ar māla aizsargkārtu hidroizolācijai vai arī ieklājot ruļlveida hidroizolāciju. Visi šie darbi ir ievērojami darbietilpīgi.

Vieglāks, ērtāks un vienkāršāks ir risinājums, kā apturēt ūdens sūkšanos pagrabā, ir noklāt pagraba sienas un grīdu no iekšpuses ar unikālu produktu - Ceresit cementveida kristalizācijas klājumu CR 90 Cristalyser. Šī produkta tehniskās īpašības atļauj lietot šo hidroizolāciju arī vietās, kur ir tā saucamais negatīvais ūdens spiediens un ar to nav vajadzības atrakt ēkas sienas no ārpuses.

Kā kristalizācijas klājums CR 90 Cristalyser darbojas?

Java CR 90 veido uz pamatņu virsmām blīvējošo pārklājumu un ūdenī nešķīstošie sāļi iespiežas betona kapilāro poru struktūrā, kur veido t. s. kristalizācijas kodolus. Šie sāļi 52 dienu laikā papildus kristalizējas pamatnes plaisās un porās, aizpildot tās. Plaisu lielums, kuras var aizpildīt ar CR 90 Cristalyser, sasniedz 0,4 mm. Šis process laika gaitā pilnībā noslēdz kapilāros ceļus un attiecīgi likvidē ūdens pārvadi betonā abos virzienos.

CR 90 var pielietot balkonu, pamatņu vai ēku pazemes daļu, tostarp pagrabu sienu, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu un ūdens tvertņu (ieskaitot dzeramā ūdens tvertnes) hidroizolēšanā, kur ūdens dziļums var būt līdz pat 15 m. Tā ir piemērota arī mazu, monolītu peldbaseinu ar izmēru līdz 20m2 hidroizolēšanai.

 

Vairāk informācijas par CR 90 iespējams saņemt SIA Profcentrs veikalos:

Ventspils iela 63a, Rīga

Ganību dambis 7-k3, Rīga

Zemnieku 60, Liepāja