Ko dāvināt draugiem?

Izvēloties, ko dāvināt draugiem, cilvēki parasti meklē aizraujošas un smieklīgas spēles lielākai cilvēku kompānijai. Noteikti arī tev ir apnikušas visiem zināmās spēles – Alias, Saboteur un Saderēsim, vai ne? Latvijas galda spēļu uzņēmums “Brain Games” sniedz 5 idejas, ko dāvināt draugiem svētkos!

1.Codenames

Tā ir aizraujoša viesību spēle, kurā visi sadalās divās komandās un izvēlas komandu kapteiņus. Spēlētāji uz galda redz 25 vārdus (vai 20 zīmējumus, ja spēlējam Codenames Pictures), starp kuriem ir jāatrod visi savas krāsas vārdi pirms to izdara pretinieku komanda. Taču katra vārda krāsu ar speciālu kodu redz tikai kapteiņi. Viņu uzdevums būs īpaši svarīgs - gājiena laikā nosaukt vienu atslēgas vārdu, kas apvieno pēc iespējas vairāk savas komandas vārdus. Piemēram, zilās komandas kapteinis, laukumā redzot vārdus "sāls", "valis" un "aisbergs", kā atslēgas vārdu varētu saukt "okeāns", turklāt ir jāpiemetina, cik tad vārdus tas apvieno, šajā gadījumā kapteinis teiktu: "Okeāns: 3" Pārējiem komandas biedriem uzreiz top skaidrs, kas laukumā ir jāatrod. Bet tas nebūt nav tik vienkārši! Ko darīt, ja ar okeānu varam sasaistīt veselus piecus vārdus? Kuri no tiem ir īstie? Ja nu kāds no visiem ir Slepkavas lauciņš, kas automātiski liks mums zaudēt šo partiju? Spēle, kas neatstās vienaldzīgus un liks ar prieku gaidīt nākamo spēli jau pirms būs noslēgusies iepriekšējā.

2. Cards Against Humanity

Melnā humora caurvīta kāršu spēle patiešām "neglītu" joku piekritējiem. CAH ballīti piepildīs ar mežonīgu smieklu jūru un tiešām, tiešām melniem jokiem. Katru gājienu viens spēlētājs, kas tiek saukts par "Kāršu caru", izvelk vienu kārti un skaļi izlasa jautājumu. Pārējo spēlētāju uzdevums ir no savas rokas izspēlēt vissmieklīgāko atbildi. Cars tad visas atbildes samaisa, atver un skaļi nolasa. Pie punkta tiek tas, kura atbildi cars atzīst par vissmieklīgāko. Spēle pati sevi definē ļoti trāpīgi - "viesību spēle briesmīgiem cilvēkiem". Tie smiekli, ko minēju? Tie ir tie paši labākie - kad zinām, ka par tādām lietām smieties nedrīkst, bet nu nekādīgi nesanāk valdīties.

3. Spyfall

Spyfall spēles laikā mēs mēģināsim saprast, kurš no visiem spēlētājiem melo un ir spiegs, bet kuri atradīsies vienā lokācijā ar mums. Katrs spēlētājs saņem vienu kārti, kas nosaka, kur tad visi ir nokļuvuši. Vietas ir ļoti daudzveidīgas - tā var būt gan diskotēka, gan lidmašīna, gan krustnešu armija. Tomcēr viens no spēlētājiem saņems kārti, uz kuras lieliem burtiem rakstīts "SPY". To, kur ir pārējie, viņš nezina, tāpat arī pārējiem nav skaidrs, kurš no pārējiem ir spiegs. To spēles dalībnieki centīsies noskaidrot, uzdodot cits citam dažādus jautājumus. Tiem ir jābūt gana atjautīgiem, lai citi saprastu, ka arī viņš ir tajā vietā, bet spiega uzdevumu neatvieglotu. Esot diskotēkā, uzdot kādam jautājumu par deju grīdu varētu būt pārāk viegla norāde ikvienam, kas lipina kopā pavedienus, pūlējoties uzminēt vienu no trīsdesmit (!) lokācijām. Ātri vien katram sāks rasties aizdomas par spiega identitāti, bet spiegam - par vietu. Tad arī ir laiks kādu apvainot un nominēt kā iespējamo izlūku pirms viņš ir paspējis uzšaut roku gaisā, kliedzot "Es zinu, kur jūs esat!" Ja kāds nosauc spiegu, notiek kopīgs balsojums pret attiecīgo spēlētāju. BET balsojumam ir jābūt vienbalsīgam. Tad arī sākas visaktīvākā spēles daļa, kurā sākas pārliecināšana, asi izsaucieni "Nu neesmu es spiegs, labāk balsojam par Jāni!", nereti var novērot augstāko pilotāžu blefošanā. Kad nonākam pie kopsaucēja, spiegam laiks atklāties. Vai viņš būs tas pats, par ko pārējie ir balsojuši?

4. Tematiskās preces

Ne vienmēr pareizā atbilde dāvanas meklējumos ir meklējama spēles kastē. Tā tik pat labi var būt paslēpusies Game of Thrones alus kausā vai Cūkkārpas halātā. Tematiskās preces ir ļoti laba alternatīva, ja dāvanas saņēmējs ir kvēls kādas filmas, seriāla, komiksu (šo sarakstu varētu turpināt) fans. Tās var būt, piemēram, figūriņas, tematiskas puzles, atslēgu piekariņi, lampiņas, somas utt.

5. Dāvanu karte

Ja nu tomēr īstās dāvanas izvēle sagādā pārāk lielas galvas sāpes un nav iespējams nonākt pie tās īstās, dāvanu karte vienmēr ir lielisks veids, kā pareizi iepriecināt svinētāju. Šādi varam dzēst iespēju, ka mūsu izvēlēto dāvanu būs izvēlējies kāds cits, vai vēl sliktāk - jubilāram tāda jau būs. Pats lielākais ieguvums, protams, būs pašam saņēmējam - viņš varēs izvēlēties tieši to preci, ko sirds kāro. Gadījumā, ja arī viņš īsti nezin, ko vēlas, talkā nāks mūsu atsaucīgie pārdevēji, lai pastāstītu par katru spēli un piemeklētu īsto - dāvanas pircējam nav nepieciešamības vadīties pēc "Es domāju, ka viņam šī patiks", turpretī dāvanas saņēmējs varēs vadīties pēc "Es ZINU, ka šī man patiks".