Krūts protēzes un parūkas – estētiskie risinājumi psiholoģiskam komfortam

Jebkurš ārstēšanās process ir smags pārbaudījums ne tikai fiziskajai veselībai, bet arī psiholoģiskajam stāvoklim, jo sevišķi, ja notiek izmaiņas ārējā veidolā. Īpaši smaga ir saslimšana ar vēzi, kura ārstēšanas procesā notiek matu izkrišana un vienas vai abu krūšu noņemšana - tas var būt smags trieciens pašapziņai. Mati ataug un arī krūtīm var veikt restaurāciju, tomēr parasti paiet zināms laiks, līdz tas ir iespējams. Krūts protēzes un parūkas ir iespēja uzreiz mainīt savu vizuālo tēlu.

Parūkas

Pēc onkoloģiskām vai matu un galvas ādas saslimšanām cilvēki mēdz zaudēt matus, kas radikāli maina vizuālo tēlu. Ja vīrieši daudzos gadījumos ar to var samierināties un sadzīvot labāk, tad sievietēm mati nereti ir daļa no viņu būtības. Parūkas ir lielisks veids kā saglabāt pašapziņu un, iespējams, pat iegūt tādu krāsu vai griezumu, ko iepriekš nebija drosmes mēģināt.

Mūsdienās parūku modeļi ir pieejami lielā izvēlē un dažādās krāsu variācijās. Ir pieejamas gan dabīgo matu parūkas, gan sintētisko matu parūkas, gan matu šinjoni, gan matu uzlikas, gan specializēti parūku kopšanas līdzekļi. Noderīgas būs arī laikapstākļiem atbilstošas galvassegas – lakati, turbāni, ziemas un vasaras cepures.

Ja ir grūti izvēlēties un pārņem mulsums, vislabākais variants ir doties uz specializētu salonveikalu un lūgt palīdzību konsultantam, kurš katram klientam atradīs individuālu pieeju un izvēlēsies vispiemērotāko variantu, balstoties uz to, kas klientam piestāv. Veiksmīgi izvēlēta parūka patiešām izskatīsies dabīgi un apkārtējie pat nenojautīs, ka tā ir parūka.

Krūts protēzes

Pēc krūts noņemšanas operācijas sievietēm var rasties vēlme valkāt savus vecos krūšturus, vienkārši aizpildot tukšo vietu, bet specializētās krūšu protēzes un speciāli krūšturi ir labāks risinājums, jo ražotājs ir pārdomājis katru niansi un vīlīti, lai valkātāja justos ērti un komfortabli, nezaudējot sievišķību un pārliecību par sevi.                    

Arī iegādājoties krūšu protēzes, vislabākais variants ir doties uz veikalu, lai kopā ar zinošu konsultantu piemeklētu atbilstošāko un piemērotāko. Konsultants vienmēr pārliecināsies, cik ilgs laiks ir pagājis pēc operācijas, jo, piemēram, silikona krūšu protēzi nav vēlams izmantot, ja pagājis neilgs laiks un rētas vēl nav sadzijušas – tā traucēs atveseļošanās procesam.

Tādos gadījumos ir jāvalkā specializēta pēcoperācijas krūštura protēze ar mīkstu kokvilnas apdari un piemērots pēcoperācijas krūšturis ar pārdomātu attaisīšanas/aiztaisīšanas mehānismu. Veikalā “Loka” iespējams iegādāties vācu ražotāja “AMOENA” piedāvātos dažādu modeļu krūšturus ar īpašām kabatiņām krūšu protēzes izvietošanai. Gandrīz visi izmēri ir veikalā uz vietas.

Veikalā “Loka” katrs klients saņem individuālu un kvalitatīvu konsultāciju, kā arī piemērotāko galvassegas, parūkas, krūšu protēzes un specializētās veļas modeli, kas palīdzēs just pārliecību par sevi.

Cilvēki bieži baidās, kautrējās savas saslimšanas dēļ prasīt un interesēties par atbilstošāko risinājumu. Vislabākais padoms šādā situācijā ir - pēc padoma var un vajag jautāt. Tieši šī iemesla dēļ ir izveidota biedrība "Dzīvo Dzīvi", kuras mērķis ir atbalstīt cilvēkus ar esošām un bijušām onkoloģiskām saslimšanām, matu galvas ādas saslimšanām kā arī citus cilvēkus, kuriem nepieciešams šis atbalsts.