Kur likt rudens lapas un zarus?

Rudens sevi piesaka arī ar dārza darbiem. Jāsavāc sakritušās lapas un zari. Jāapgriež noziedējušie ziedi. Bet kur šos visu organiskos dārza atkritumus likt?

Vai lapas un zarus drīkst dedzināt?

Pirmā doma, kas iešaujas prātā lielai daļai privātmāju iedzīvotāju - šo visu sadedzināt. Taču jāatceras, ka katrai pašvaldībai attiecībā uz lapu dedzināšanu, ir izstrādāti savi saistošie noteikumi. Piemēram, Rīgā zaru un lapu dedzināšana ir aizliegta. Par šādu darbību veikšanu fiziskām personām var piemērot sodu 70 – 700 eur apmērā. Ir pašvaldības, kurās noteiktos laika periodos lapu dedzināšana ir pieļaujama. Tātad, ja ir vēlme dedzināt lapas ārpus Rīgas, jānoskaidro vai pašvaldības saistošie noteikumi to atļauj un ja atļauj – kādos periodos. Ja šāda iespēja pastāv un lapas drīkst dedzināt, jāņem vērā visi ugunsdrošības noteikumi.

Citas iespējas, kur likt lapas un zarus

Ja konkrētās pašvaldības noteikumi lapu dedzināšanu nepieļauj vai lapu gluži vienkārši ir par daudz, lai tās dedzinātu, jāmeklē citas alternatīvas. Ir pašvaldības, kuras ierobežotos daudzumos piedāvā bez maksas lapas nodot pilsētas šķiroto atkritumu laukumos. Par šīm iespējām jāinteresējas pašvaldībā. Ja pašvaldība neko tādu nepiedāvā vai lapu daudzums ir lielāks par pieļaujamo, pēc palīdzības var vērsties pie uzņēmumiem, kuri piedāvā organisko atkritumu savākšanu. SIA ‘’Aivus’’ piedāvā gan lapu, gan zaru savākšanu. Tāpat arī pie ‘’Aivus’’ var vērsties pēc palīdzības, ja nepieciešams savākt būvgružus. Ziemas sezonā uzņēmums piedāvā arī sniega šķūrēšanas un savākšanas pakalpojumus. Lapu un zaru savākšanas cena būs atkarīga gan no atkritumu apjoma, gan attālumu no kurienes tie jāsavāc.