Kuras zobu protēzes būs Tev piemērotākās?

Photo by Peter Kasprzyk on Unsplash

Dažādi negadījumi un ar veselību saistītas problēmas var novest ikvienu no mums pie situācijas, kad esam zaudējuši kādu no zobiem, biežāk pat vairākus. Tādās situācijās esam ierobežoti ikdienišķās lietās – vairs nesmejamies, neēdam cietus vai sīkstus ēdienus un vairāmies sarunāties ar svešiniekiem. Lai labotu situāciju, ir tikai viens pareizais lēmums – zobu protēzes!  

“Dental Medical” protēzisti stāsta, ka nevajag sabīties izdzirdot vārdu “protēzes”, jo tās tikai uzlabos ikdienu, nevis būs kā apgrūtinājums. Jāatceras, ka protēzes nēsā kā jaunieši, tā pieaugušie, nevis tikai sirma vecuma cilvēki. Katram tās tiek piemeklētas, izvērtējot konkrēto situāciju. Tā kā protēžu klāts ir apjomīgs, izvēles iespēju netrūkst!

Ir 3 zobu protēžu veidi:

  • Protēzes uz implantiem. Šajā kategorijā ietilpst – izņemamās protēzes uz lokatoriem; neizņemamās protēzes, kas var būt vai nu cementētas vai pieskrūvētas, (kategorijā ietilpst arī kroņi un tilti, metālkeramika un hibrīds, kas ir lētāks – metāls/plastmasa)
  • Neizņemamās protēzes. Šajā kategorijā ietilpst metālkeramikas , presētās keramikas un cirkonija kroņi un tilti.
  • Izņemamās protēzes. Šajā kategorijā ietilpst plates – vienzobu, parciālās un totālās, kā arī loki – ar lietām skavā vai ar frēzējumiem un pielikumiem.

Kāpēc nepieciešamas zobu protēzes?

Protēzes nepieciešamas, lai aizstātu zaudētos zobus. Atrodot sev piemērotākās protēzes, atkal varēsi smaidīt, šļupstēšana, kas radusies zobu trūkuma dēļ, būs zudusi, turklāt varēsi ēst ko vien sirds kāro, jo būsi atguvis izkritušos dzerokļus.

 Kādas zobu protēzes derēs man?

To, kādas protēzes nepieciešamas, noteiks speciālists, jo katrs gadījums jāskata individuāli. Gadījumā, ja zobi zaudēti slimības dēļ, tad neizņemamās protēzes nemaz nebūs iespējamas, jo žokļa kauls ir bojāts un nebūs pietiekami stiprs, lai varētu noturēt mākslīgos zobus, taču, ja zobs zaudēts negadījuma dēļ un žokļa kauls nav cietis ,un tā blīvums nav mazinājies, neizņemamās protēzes derēs tikpat labi, cik izņemamās.

Biežākie iemesli, kāpēc cilvēkiem nepieciešamas zobu protēzes

Iemesli, kāpēc cilvēkiem trūkst zobu ir dažādi, taču biežākie no tiem ir:

  • Nelaimes gadījumi – izsists zobs ar kādu priekšmetu, vai zobs izsists paklūpot un sasitot muti, avārija
  • Darba trauma – cilvēkiem, kuri nodarbojas ar cīņas sporta veidiem, kā arī ar aktīvo komandu sportu (hokejs, futbols, basketbols), kur iespējama sadursme ar laukuma spēlētājiem
  • Vecuma iezīme
  • Vitamīnu trūkums, galvenokārt kalcija
  • Parodontoze (slimība, kuru izraisa zobakmens, iedzimtība, sirds un asinsvadu saslimšanas, cukura diabēts)

“Dental Medical” protēzisti sniedz kvalitatīvu servisu par izdevīgām cenām! Zobārstniecībā strādā stomatologi ar daudzu gadu pieredzi un ir savas jomas profesionāļi. Dodies uz konsultāciju klātienē Marijas ielā 2 vai zvani 27715777! Kopā ar laipnajiem “Dental Medical” speciālistiem atradīsi piemērotākās protēzes sev!