Laiks uzzināt, kā pieskrūvēt plauktus!

Foto:Pixabay.com

Piekārtie plaukti ir lielisks veids, kā maksimāli palielināt vietu mājās. Tie pilda ne vien praktisku, bet arī dekoratīvu funkciju telpas dizainā. Neatkarīgi no tā, kur tu plāno plauktu novietot, pārliecinies, vai tas ir pietiekami izturīgs, līdzens un pareizi novietots. Un tagad, kad mājās pavadām arvien vairāk savas dzīves, beidzot ir laiks sen kārotā plauktiņa pieskrūvēšanai.  Ja plauktiņš vēl nav iegādāts – iegriezies mēbeļu veikalā, bet, ja plaukts jau ilgi stāv mājās un gaida – tad atliek vien ķerties pie darba!

Izvēlies plaukta piekāršanas vietu:

Pirms uzsāc skrūvēšanu, rūpīgi apskati telpu un izvērtē piemērotāko vietu – tam ir liela nozīme. Apdomāt vajadzētu:

-  Kādas lietas Tu plāno glabāt šajā plauktā? Kāds ir to augstums? - tas palīdzēs noteikt aptuveno intervālu no citiem plauktiem vai priekšmetiem, neļaujot kļūdīties.

-  Kāds būs plaukta un uzglabājamo lietu kopējais svars? – no tā būs atkarīgs piestiprināšanas veids. Piemēram, smagākiem plauktiem būs nepieciešamas tapas vai dībeļi, kā arī sienas stiprinājumi ar atbalstu.

Nomēri

Atzīmējot plaukta atrašanās vietu, ieteicams izmantot līmeņrādi, lai pārliecinātos, ka plaukts ir novietots taisnā līnijā, pēc tam viegli atzīmē uz sienas ar zīmuli plaukta atrašanās vietu abos galos.

Novieto plauktu stiprinājumus pret sienu gar plaukta apakšu. Atzīmē caurumu vietas to iekšpusē, lai precīzi zini, kur ieskrūvēt skrūves.

No sienas noņem plauktu un stiprinājumus. Pārskati un pārmēri savus marķējumus, lai pārliecinātos, vai viss ir pareizi atzīmēts.

Ieurb caurumus

Iepriekš atzīmētajās marķējuma vietās tagad ir jāieurbj caurumi skrūvēm. Izmanto skrūvgriezi vai elektrisko urbi ar mazāko ātrumu, bet raugies – neieskrūvē skrūves līdz galam sienā! Starp citu, pamata elektroinstrumentu iegāde var radīt pavisam citu darbaprieku un kvalitāti. Iespējams, ka šim plauktiņam sekos vēl citi.

Pieliec plauktu stiprinājumus

Kad caurumi izveidoti, izņem skrūves un ieliec pirmo stiprinājumu vietā, lai skrūvju vietas būtu pretī caurumiem, un tagad pieskrūvē, pievelkot skrūves.

To pašu atkārto nākamajiem stiprinājumiem – ja plaukts ir ļoti garš, iespējams, tādi būs vairāki.

Nenoslinko un notīri zīmuļa marķējumus un ģipškartona putekļus.

Uzkarini plauktu

Novieto plauktu virs stiprinājumiem un pārliecinies, vai tas ir centrā.

Ja kronšteiniem ir atveres augšpusē, nostiprini to pie plaukta apakšas, ievietojot skrūves caurumos un urbjot, līdz tie ir droši nostiprināti. Tas neļaus plauktam slīdēt vai apgāzties.